,

با تفاوت میان اسب بخار و گشتاور آشنا شوید

در این نوشته دو مفهوم اسب بخار و گشتاور به زبانی ساده توضیح داده شده است.

۱۴ ویژگی جدید و مفید خودروها برای رانندگان سالمند!

در آینده‌ای نه چندان دور تقریبا تمام خودروها به شکل مستقل عمل کرده و به ایمنی سرنشینان، عابران پیاده و ارگونومی فیزیکی رانندگان اهمیت ویژه‌ای خواهند داد.

توصیه‌های کاربردی درمورد شست‌وشوی خودرو

شست‌وشوی خودرو یکی از ساده‌ترین مواردی است که در طول عمر خودرو و افت قیمت آن تأثیرگذار است. اما چه زمانی باید خودرو را به کارواش برد یا در منزل به شست‌وشوی آن پرداخت؟

هرآنچیزی که باید در مورد قرارداد خرید اقساطی خودرو بدانید

یکی از روش‌های معمول خرید خودرو در کشور ما و همچنین سایر کشورهای دنیا خرید اقساطی خودرو است که از طریق تامین اعتباری بخشی از هزینه خودرو، افراد می‌توانند صاحب خودرو شده و بدون آنکه نیاز باشد سالیان سال پس‌انداز کنند و با پس‌انداز خود اقدام به خرید خودرو کنند.

بایدها و نبایدهای خرید بیمه بدنه خودرو

خرید خودرو از آن دست هزینه هایی است که رفاه خانواده را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. اما در کنار این موضوع، برخی خودرو را به چشم یک سرمایه با ارزش نیز می بینند.

۶ نکته مهم قبل از سفر با خودرو!

همیشه سفر برای ما ایرانی‌ها با کارهایی خاص و تکراری بوده که و البته در این بین کم و کاستی‌هایی نیز وجود داشته که باعث می‌شود شیرینی سفر بسیاری از افراد از بین رفته و جز تلخی، از سفر آنها باقی نماند.

۱۵ کاری که خرابی خودروی نازنین شما را به دنبال دارد

رانندگی در نگاه اول ممکن است ساده به نظر برسد اما دشواری‌های خاص خود را دارد و باید در کنار اینکه حواستان به خیابان و محیط اطراف باشد هوای خودرو را نیز داشته باشید و هر از گاهی به آن رسیدگی کنید.

عواقب گزارش یا عدم گزارش بعد از وقوع تصادف رانندگی

زمانی که یک تصادف ( خودرویی) روی می‌دهد، دقیقا با گزارش و اطلاع دادن یا برعکس با سکوت کردن چه پیامد‌هایی را در بر خواهد داشت؟!

با این ۱۰ روش در مصرف بنزین صرفه‌جویی کنید!

در بسیاری از کشورهای جهان همانند ایران، بنزین قیمت بالایی دارد (البته گرانی هر محصولی را در کشورهای مختلف باید بر اساس سطح درآمد شهروندان همان کشور در نظر گرفت و نه در سطح جهان!)

۳ عادت بدی که ما ایرانی‌ها در رانندگی داریم

عادات بد در رانندگی در نقاط مختلف دنیا چیزی نیست که اتفاق نیفتد و نباشد ولی بعضی از عادات بد صرفا مختص ما ایرانی‌هاست.

آرشیو »