نکاتی برای خرید و فروش خودرو دست دوم


 بعضی از مردم معتقدند که برای خرید خودرو دست دوم باید هزینه‌های مربوط به کارشناسی را با کمال میل پرداخت کرد چرا که از ضررهای بسیار بزرگتر جلوگیری می‌کند و این بدین معنی است که می‌توان با پرداخت هزینه کارشناسی یک خودروی دست دوم خوب خرید

چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۱۹

نکات مهم در مورد استفاده ازضد یخ


ضد یخ، سیالی است که از ترکیب یک سیال پایه با نام مونو اتیلن گلایکول و مواد افزودنی برای جلوگیری از خوردگی و زنگ‌زدگی و بهبود کیفیت ضدیخ تشکیل شده است.

یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۴۵

با انواع جعبه دنده خودرو‌ها آشنا شوید


به‌جز سیستم CVT یا سیستم انتقال قدرت باقابلیت تغییر پیوسته، سیستم‌های اتوماتیک و دستی از مجموعه‌ای شامل چرخ‌دنده‌ها تشکیل شده‌اند که به زبان عمومی «گیربکس» نام دارد.

شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۱۳

آموزش تعویض دنده بدون کلاچ


برای کاهش دنده، باید پای خود را به آرامی از روی پدال گاز بردارید تا دور موتور نیز با سرعت کمی کاهش پیدا کند. زمانی که دور موتور به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ رسید، دنده را خارج کنید.

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱

راهکارهایی برای افزایش گرمای بخاری خودرو


گاهی در فصل زمستان ترموستات برداشته می‌شود و آب در تمامی مواقع خنک می‌شود. این حالت فقط مناسب هوای گرم است و در فصل سرما باعث می‌شود تا بخاری، گرمای موردنیاز را تولید نکند.

یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۵۳

اطلاعاتی درباره سرویس های دوره ای خودرو /بخش دوم


به تعویض و بررسی هر آنچه از قطعات خودروتان که مصرفی است، در زمان مشخص آن، انجام سرویس گفته می شود.

دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸

اطلاعاتی درباره سرویس های دوره ای خودرو /بخش اول


همیشه باوری وجود داشته که نوع روغن موتور مورد استفاده در یک خودرو باید ثابت بماند و از برند های متفاوتی برای یک خودرو به کار نرود.

یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸

کاربرد دکمه shift lock release در خودروهای اتوماتیک


Shift lock درواقع مکانیزمی ایمنی است که از تعویض حالت دنده بدون ترمزگیری جلوگیری می‌کند. در این صورت امکان اینکه به صورت اتفاقی حالت دنده‌ها تغییر داده شود از بین می‌رود و از وقوع حادثه جلوگیری می‌شود.

شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷

راه های کاهش مصرف سوخت در زمستان


شما باید سفرهای خود را تا حد امکان، یک تکه کنید. به این معنی که چند سفر را در یک سفر جای داده و دفعات زیادی اقدام به راه‌اندازی دوباره خودرو نکنید. سعی کنید از سیستم ضدیخ بیش از حدی که لازم است استفاده نکنید.

شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۳۵

۳ روش برای جلوگیری از بخار شیشه خودرو در فصل سرما


زمانی که رطوبت داخلی خودرو بالا باشد و دمای بیرون نیز از حد معمول پایین تر باشد بخارگرفتگی از داخل شیشه های خودرو ایجاد می شود که رانندگی را مشکل خواهد کرد.

شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است