برای لاستیک خودرو از چه بادی استفاده کنیم؟


باد لاستیک یکی از اصلی ترین مواردی است که راننده خودرو باید به آن توجه نماید، زیرا هم تنظیم بودن آن باعث کاهش هزینه ها یعنی کاهش مصرف سوخت می شود.

یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۰۲

۵صدای غیرعادی زمان ترمزگیری


ترمزها بازه‌های متفاوتی از صدا را هنگام ترمزگیری یا رها کردن ترمز تولید می‌کنند. عملکرد مواد مصرفی در لنتها که به منظور اتلاف انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرند، با ایجاد نویز و حرارت همراه است.

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷

۱۱ خطای رانندگی که به ضرر خودرو است


برخی اقدامات از سوی رانندگان در حین رانندگی صورت می گیرد که متوقف و ترک کردن آنها می‌تواند به افزایش کیفیت خودرو کمک بسزایی کند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده است.

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

همه آن‌چیزی که باید از سفر به کویر با خودرو بدانید


نباید به خودتان و اتومبیل احتمالا گران قیمتتان مغرور نشوید و تکبر شما در این موارد جز ضرر و زیان به همراه نخواهد داشت.

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰

۱۱ خطای رانندگی که به ضرر خودرو است


برخی اقدامات از سوی رانندگان در حین رانندگی صورت می گیرد که متوقف و ترک کردن آنها می‌تواند به افزایش کیفیت خودرو کمک بسزایی کند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده است.

سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

۵ نشانه برای توجه بیشتر به سیستم ترمز خودرو


در بسیاری از خودروها، نشانگرهایی برای علامت دادن به راننده در صورت خراب بودن سیستم ترمز وجود دارند که گاهی اوقات در صورت خراب بودن قسمتی از سیستم ترمز، مشکلاتی در صفحات ترمز و دیگر قسمت‌ها، این نشانگرها صداهایی را نیز از خود تولید می‌کنند.

شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۱۷

چه کنیم خودروی ما نیاز به تعمیر نداشته باشد؟


 هیچ‌گاه نمی‌توان صد‌‌ درصد از‌‌سلامت خودرو‌خود مطمئن بود. با این حال اگر ترفندهای ساده و کم هزینه‌ای که در ادامه می آیند را اجرا کنید احتمال اینکه خودرو شما با مشکلات کمتری مواجه شود بیشتر خواهد بود.

پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۳۷

راهکارهایی برای جلوگیری از جوش آوردن آب رادیاتور خودرو


 اگر سیستم خنک کننده خودروی شما به درستی عمل نکند گرمای حاصل از احتراق موتور به درستی انتقال نمی‌یابد و باعث آسیب رسیدن به اجزای داخلی موتور می‌شود.

سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹

چند هشدار ساده در مورد ایربگ خودرو


نصب صندلى کودک در حالت پشت به جاده در روى صندلى سرنشین جلو تا زمانى که تجهیزات مکمل کمربند ایمنى سرنشین جلو غیر فعال نشده باشد، ممنوع است.

یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰

موقع بنزین زدن مراقب باشید پول هوا را ندهید!


برای زدن بنزین شما باید سعی کنید سرعت را کم کنید چرا که بیشتر شلنگ‌های پمپ‌های بنزین مجهز به سیستم برگرداندن بخار هستند و زمانی که سریع بنزین زده یا دستگیره را تا انتها فشار می‌دهید بخشی از بنزین دوباره بخار می‌شود.

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است