کدام لاستیک زمستانی در افزایش ایمنی رانندگی موثر است؟


در مسیرهای برفی هر نوع لاستیکی هرچه موثر تر بتواند با سطح زمین ارتباط برقرار کند، قدرت چنگ زدن بیشتری دارد. لاستیک های پهن گرچه در مسیرهای پر پیچ و خم و پیست های اتومبیل رانی چسبندگی را افزایش می دهند اما در مسیرهای برفی خطرناک ظاهر می شوند، در چنین شرایطی تایرهای باریک زمستانی عملکرد بهتری دارند.

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳

چرا نباید حین رانندگی چیزی بخوریم؟


خوردن میوه و غذا، نوشیدن و سیگار کشیدن همگی از جمله فعالیت هایی محسوب می‌شود که می‌توانند ضمن برهم زدن تمرکز، سبب بروز حوادث شوند.

چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۹:۱۷

دسته موتور خودرو چگونه کار می‌کند؟


وظیفه دسته موتور خودرو تحمل وزن و سنگینی مجموعه موتور و گیربکس خودرو و همچنین خارج کردن ارتعاشات نشات گرفته از عملکرد موتور خودرو و یا گذر از ناهمواری‌ها و البته دفع قدرت گشتاوری است که موتور خودرو به هنگام کار کردن روی آن سوار می‌نماید.

سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۸:۳۲

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو چیست؟


برای مراسم عروسی خود خودرویی لوکس میخواهید؟ برای رسیدن به قرار کاری خود میخواهید خودرو داشته باشید؟ نمیخواهید با اتوبوس سفر کنید و سفر با خودروی شخصی را ترجیح میدهید اما خودرویی در دست ندارید؟ ما به شما راه حل این مشکلات را خواهیم گفت.

دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

چرا خودروی برقی برتر از مدل‌ احتراقی نیست؟


ودروهای برقی در ابتدای قرن بیستم توانستند جایگزین کالسکه‌ها در حمل‌ونقل شهری شوند؛ اما این دوران خیلی طول نکشید و برنامه‌ی نامناسب فروش و قدرت کم با درنظرگرفتن وزن باتری‌های سربی‌اسیدی باعث شد خودروهای الکتریکی در سال‌های بعد به حاشیه رانده شوند.

جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

سنسور اکسیژن موتور چیست؟


یکی از مهترین نکات درباره مصرف سوخت خودرو میزان نسبت هوا به سوخت خودرو است که میزان مصرف سوخت را نیز مشخص می‌کند. این نسبت اکسیژن یا هوا به سوخت در خودرو توسط قطعه ای به نام سنسور اکسیژن کنترل و مدیریت می‌شود.

سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶

هزینه گاز سوز کردن خودرو‌ها چقدر است؟


مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: حجم مخازن گازی و نوع کیت بسته به نوع خودرو متفاوت است بنابراین هزینه دوگانه سوز کردن خودروها بین ۳ تا ۵ میلیون تومان متغیر است.

سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

چطور لوازم یدکی تقلبی و اصل را تشخیص بدهیم؟


نبود استاندارد مشخص، کیفیت پایین قطعات یدکی تقلبی، قیمت‌های نامتناسب و البته اقدام به کپی‌برداری از برند‌های مشهور توسط شرکت‌های متفرقه باعث شده تا نیاز به راهکاری برای تشخیص قطعات اصلی از تقلبی، بیشتر از همیشه احساس شود.

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۸:۳۶

روشن نشدن خودرو به چه دلایلی اتفاق می افتد؟


هنگامی که ارتباط منابع تامین‌کننده انرژی و هوا با موتور (به هر دلیلی) قطع گردد، موتور نیز روشن نخواهد شد و در نتیجه خودرو هیچ حرکتی از خود نشان نخواهد داد.

دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹

کدام خودروها را می توان گازسوز کرد؟


قلی پور گفت: اولویت نخست در دوگانه‌سوزشدن خودروها، ماشین‌های پر مصرفی است که وانت‌ها را شامل می‌شود. بعد از آن حمل و نقل عمومی مانند ون و انواع تاکسی‌ها در دستور کار گازسوزسازی  قرار دارند.  

یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است