تیک آف کردن چه صدماتی به خودرو می‌زند؟


 تیک آف صدمات بسیار زیادی را به خودرو و جیب شما وارد می‌کند که در خودروهای سواری عادی صدمات ناشی از این کار حتی با یک‌بار انجام این کار قابل درک است.

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱

علت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟


در سرعت‌های بالا نیز هنگامی که پمپ نمی‌تواند بنزین را از داخل لوله و فیلتر رد کند، معمولا یک صدای تق تق شنیده می‌شود. درضمن در چنین حالتی کشش خودرو کاهش می‌یابد و در شیب‌های شدید می‌توان وارد شدن فشار بیش‌تر به موتور را حس کرد و در مواردی نیز خودرو از حرکت باز می‌ایستد.

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸

تفاوت کلاس های مختلف بنز در چیست؟ /تصاویر


همواره سوال‌های زیادی در خصوص کلاس‌ها و مدل‌های بنز در ذهن داشته‌اند. لذا در این مطلب نگاهی داریم به مدل های مختلف بنز که تعداد زیادی از آنها نیز در ایران وجود دارند.

یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

دلایل سوختن دینام خودرو چیست؟


وسایل برقی که در این حال با حداکثر ظرفیت خود کار می کنند باعث مصرف ذخیره برق باتری می شوند که این کمبود برق را می باید دینام جبران نماید.

چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵

علت‌های روشن ماندن چراغ ترمز دستی چیست؟


هنگامی که ترمز دستی را می‌کشید، سیمی که به ترمزهای عقب متصل است آن‌ها را فعال می‌کند. در کنار این سیم نیز یک سوییچ وجود دارد که وضعیت ترمز را بررسی می‌کند و از طریق چراغ موجود در صفحه آمپر، آن را به اطلاع راننده می‌رساند.

شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵

دلیل تولید صدا در خودرو هنگام ترمزگیری چیست؟


برای حذف صداهای اولیه، استفاده از صلبیت اجزای سیستم ترمزی در اولویت است که در طراحی سیستم های ترمزی، دمپینگ یا حذف­ کننده ارتعاش اولیه توسط عوامل ذیل قابل اجراست؛

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸

خودروهای هیبریدی و تمام برقی چه تفاوت‌هایی دارند؟


یکی از بزرگترین نکات منفی و معایب خودروهای هیبریدی بدون شک قیمت بالای این محصولات است که البته پیش بینی می شود با افزایش محبوبیت آن، قیمت های نهایی نیز کاهش خواهد یافت.

دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱

قیمت دیاگ زدن چقدر است؟


دیاگ وسیله ایست که در دهه ۸۰ میلادی توسط خودروسازان معتبر ساخته شد تا تعمیرکاران خودرو برای عیب یابی خودرو مجبور به باز و بسته کردن کل اجزای موتور نباشند و به راحتی و با یک دستگاه هر چند بزرگ این کار را انجام دهند.

شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹

چگونه کارکرد کیلومتر واقعی خودرو را تشخیص دهیم؟


روش‌های مختلفی برای تشخیص میزان کارکرده خودرو وجود دارد نظیر چک کردن ECU، بررسی دفترچه ثبت نمایندگی، وضعیت ظاهری خودرو و …. اما باید توجه داشت که تعیین میزان دقیق کارکرد خودرو عملا امکانپذیر نیست.

شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۲۰

ویژگی‌های واشر سر سیلندر چیست؟


اگر به سر سیلندر حرارت بیش از حد برسد به پیچ‌های آن فشار وارد می شود و در نتیجه واشر صدمه می بیند. بنابراین جنس واشر باید تحمل انبساط غیر همگون را نیز داشته باشد.

سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۵۳

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است