چرا به خودروهای اسپرت روباز، اسپایدر گفته می شود؟


آیا دلیل اصلی استفاده از واژه‌ی «اسپایدر» در کنار نام خودروهای کوپه‌ی روباز را می‌دانید؟ در این مطلب به تاریخچه‌ی اسپایدرها و دلیل این نام‌گذاری می‌پردازیم.

شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱

چرا خودرو هنگام بالا رفتن از سراشیبی زور می‌زند؟


اغلب این مشکل به گرفتگی فیلتر بنزین و پمپ بنزین  مربوط می‌شود. از آن جایی که کار فیلتر، گرفتن مواد زائد از بنزین است، خودش هم به تدریج کثیف می‌شود و پمپ بنزین باید شدیدتر کار کند تا بنزین مورد نیاز موتور را از میان فیلتر عبور بدهد.

یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۵۰

رنو ساندرو بخریم یا تندر ۹۰؟


 با آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد زیادی از مدل های جدید شرکت رنو پای به بازار ایران گذاشتند که در بین آنها حضور فیس لیفت تندر ۹۰ به عنوان خودرویی ارزان و ایمن از باقی مدل ها مهم تر بود.

شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵

چگونه از شر بوی سیگار در کابین خودرو خلاص شویم؟!


خودرویی که بوی بد سیگار و دود می‌دهد مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد.

دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴

رینگ سیمی یا آلومینیومی مسئله این است!


در دهه ۱۹۶۰ میلادی تقریباً تمام موتورسیکلت‌ها دارای رینگ‌های سیمی بودند سپس در دهه ۷۰ رینگ‌های یک‌تکه آلومینیومی ساخته شدند.

دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳

درچه زمانی موتور کشش کافی را ندارد؟


یکی از گلایه‌های رایج در مورد خودروهایی با کارکرد بالا، کاهش کشش آن‌ها به‌مرور زمان است و رانندگان معمولاً از کشش کم خودرو در سربالایی‌ها گلایه دارند. این مشکل گاهی با مراجعه مکرر به تعمیرگاه هم حل نمی‌شود.

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴

علت وجود نقطه‌های کوچک و عمودی روی آینه بغل خودروها  


این مسئله البته بر روی آیینه همه خودروها دیده نمی‌شود اما به‌طورکلی آیینه سمت راننده بعضی از خودروها را در سمت خارجی به‌صورت محدب طراحی می‌کنند و خطی  نیز مرز میان بخش تخت آیینه و محدوده محدب را نشان می‌دهد .

سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۳۳

استفاده از بنزین سوپر به تمیزی خودرو کمک می کند؟


شاید این پرسش برای شما عجیب به نظر برسد، اما در واقع رانندگان زیادی هستند که گهگاهی یک باک بنزین سوپر می‌زنند و گمان می‌کنند این کار کمک می‌کند موتور خودرویشان دوام بیشتری پیدا کند.

دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰

مصرف بنزین خود را چگونه حساب کنیم؟


 میزان مصرف سوخت خودرو به عوامل مختلفی همچون سرعت، شتاب رانندگی، ترافیک، بار و تعداد سرنشینان، کیفیت سوخت مصرفی، استفاده از کولر، باد لاستیک و همچنین وضعیت موتور بستگی دارد.

چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۷:۵۴

با ۱۷۰ میلیون تومان چه شاسی‌بلندی بخریم؟


انتخاب خودرو همیشه سخت بوده چرا که شما باید پولی را که به سختی بدست آورده‌اید برای خرید یک خودروی مناسب هزینه کنید و به هیچ وجه دوست ندارید که در این معامله متحمل ضرر شوید و در آینده از خرید خود اظهار پشیمانی کنید.

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است