کد خبر: 113057 30 آبان 1400 - 13:36

هنگام تصادفات، عوامل بسیار زیادی می‌توانند موجب آسیب دیدگی شوند که یکی از این عوامل، تجهیزات اضافه‌ای است که رانندگان برای اتاق خودرو تهیه می‌کنند.

به گزارش ماشین نیوز ؛جدا از مواردی ایمنی مانند نبستن کمربند ایمنی و رعایت نکردن سرعت مجاز، تجهیزات داخل خودرو نیز می‌توانند مانند یک سلاح کشنده باشند.

وسایلی مانند دستمال کاغذی، تلفن همراه و به طور کلی هر وسیله‌ای است که مکان ثابتی نداشته باشد. این وسایل در تصادفات به اطراف پرت می‌شوند و می‌توانند آسیب جدی به سرنشینان وارد کند. در صورت امکان باید از قرار دادن این وسایل در اتاق خودرو خود داری کنید.

مورد دیگری که می‌تواند خطرناک باشد، سیستم جی پی اس خودرو و یا نقشه خوان تلفن‌های همراه است که موجب حواس‌پرتی راننده می‌شوند. یکی از اشتباهات رایج این است که رانندگان گمان می‌کنند با نصب تلفن همراه بر روی شیشه جلو، می‌توانند از این حواس پرتی جلوگیری کنند، در حالی که این کار هیچ تاثیر مثبتی ندارد. صرف نگاه کردن به گوشی موجب حواس پرتی می‌شود.

همچنین استفاده از برخی از این تجهیزات موجب محدود شدن دید از سطح جاده می‌شود که امری بسیار خطرناک است. استفاده از آفتاب‌گیر بر روی شیشه عقب و امکاناتی از این نظیر هم می‌تواند میزان دید را کاهش می‌دهد.

 

منبع: خودروکار


لینک کوتاه : http://www.mashinnews.com/?p=113057
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است