کد خبر: 65811 ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۱۹

در این مطلب، به معرفی پرقدرت‌ترین خودروهای دنیا در کلاس سدان می‌پردازیم که قیمتی کمتر از ۴۰ هزار دلار در بازار جهانی دارند.

به گزارش ماشین نیوز ، برخلاف باور عمومی و گفته‌های کارشناسان برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی، خودروهای پرقدرت و لذت‌بخش لزوماً کوپه، محورعقب و مجهز به گیربکس دستی نیستند.

در واقع مدل‌های زیادی از سدان‌ چهاردر در بازار جهانی وجود دارد که با قیمت زیر ۴۰ هزار دلار، نهایت لذت رانندگی بی‌دردسر را فراهم می‌کنند. بعضی از این خودروها نهایت قدرتی تا ۴۸۵ اسب بخار و بعضی زمانی زیر ۴.۵ ثانیه در تست سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در اختیار راننده قرار می‌دهند.

تمام این عملکرد فنی عالی و قیمت مناسب در کنار یک خودروی سدان جادار و خانوادگی قرار می‌گیرد که ارزش و کاربرد این مدل‌ها بیشتر مشخص می‌شود. در ادامه ۱۰ سدان قدرتمند بازار جهانی با قیمت کمتر از ۴۰ هزار دلار معرفی می‌شود.

۱۰- اینفینیتی Q50

Infiniti Q50 / اینفینیتی


قدرت: ۳۰۰ اسب بخار

قیمت پایه تیپ Luxe محور عقب: ۳۸ هزار و ۹۵۰ دلار

تیپ ۳ لیتری Luxe و محورعقب سدان کامپکت و لوکس اینفینیتی Q50 مابین دو تیپ Red Sport و ۲ لیتری قرار می‌گیرد. مدل Q50 محصول اینفینیتی، برند لوکس و زیرمجموعه‌ی نیسان است. پس از جدایی کد‌های اسکای‌لاین (Skyline) و GT-R، اینفینیتی Q50 در بازار ژاپن با کد اسکای‌لاین فروخته می‌شود. اینفینیتی Q50 محور عقب از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۳ لیتری با دو توربوشارژ (طرح توئین توربو) نیسان VR30DDTT استفاده می‌کند. تیپ ۳ لیتری تمام چرخ محرک Q50 با قیمت ۴۰ هزار و ۹۵۰ دلار عرضه می‌شود.

۹- تویوتا کمری

Toyota Camry / تویوتا کمری


قدرت: ۳۰۱ اسب بخار

قیمت پایه تیپ ۶ سیلندر: ۳۴ هزار و ۴۰۰ دلار

سدان پرطرفدار تویوتا کمری در سال ۲۰۱۸ ظاهر جدیدی به خود گرفت. علاوه بر فیس‌لیفت، پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری تویوتا ۲GR-FKS با قدرت ۳۰۱ اسب بخار هم به مدل جدید اضافه شد. کمری با داشتن این پیشرانه و توانایی رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۵.۸ ثانیه، یکی از بهترین سدان‌های موجود با قیمت کمتر از ۳۵ هزار دلار است. تمام ۱۰ تیپ مختلف سدان ژاپنی تویوتا کمری شامل مدل‌های بنزینی و هیبرید، کمتر از ۳۵ هزار دلار قیمت دارند.

۸- شورولت ایمپالا

شورولت ایمپالا / Chevrolet Impala


قدرت: ۳۰۵ اسب بخار

قیمت پایه تیپ پریمیر: ۲۸ هزار و ۵۹۵ دلار

سدان بزرگ شورولت ایمپالا (Impala) تیپ پریمیر (Premier) فنی‌ترین خودروی این فهرست نخواهد بود، ولی با انتخاب پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۳.۶ لیتری و حداکثر قدرت ۳۰۵ اسب بخار، اصلاً سدان بی‌رمقی نیست. ایمپالا برای رسیدن به سرعت  ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۶.۳ ثانیه نیاز دارد. شاید عملکرد فنی این سدان چندان قابل توجه نباشد ولی با درنظرگرفتن قیمت ۲۸ هزار دلاری (تنها سدان زیر ۳۰ هزار دلار این فهرست)، ارزش ایمپالا بسیار بالاتر می‌رود.

۷- بیوک ریگال

Buick Regal / بیوک ریگال


قدرت: ۳۱۰ اسب بخار

قیمت پایه تیپ GS فول آپشن: ۳۹ هزار و ۷۰ دلار

کد ریگال (Regal) یادآور یکی از بهترین محصولات برند آمریکایی بیوک است. نسل دوم این مدل یکی از شناخته‌شده‌ترین و پرطرفدارترین خودروهای آمریکایی است. نسل ششم و مدل ۲۰۱۸ ریگال در تیپ استاندارد با پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربوشارژ، حداکثر قدرت ۲۷۵ اسب بخار و قیمت ۲۵ هزار و ۹۱۵ دلار عرضه می‌شود. GS به عنوان پرقدرت‌ترین تیپ بیوک ریگال، به پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۳.۶ لیتری، ۳۱۰ اسب بخار و سیستم تمام چرخ محرک مجهز شده است. به لطف پیشرانه‌ی V6، ریگال با نهایت سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت در زمان ۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

۶- سوبارو WRX STI

Subaru wrx 2018


قدرت: ۳۱۰ اسب بخار

قیمت پایه: ۳۶ هزار و ۹۵ دلار

مدل WRX STI سوبارو که در اصل بر پایه‌ی ایمپرتزا افسانه‌ای (Impreza) ساخته می‌شود، نمایانگر استفاده از سیستم تمام چرخ محرک، سیستم تعلیق سخت‌تر و پیشرانه‌ی ۴ سیلندر معروف این برند ژاپنی و اشاره به موفقیت‌های رالی سوبارو است. محصولات سوبارو همیشه به سرسختی و قیمت مناسب شهرت داشته‌اند که جدیدترین مدل WRX STI نیز از این قاعده مستثنی نیست. این مدل با بهره‌گیری از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر خطی ۲.۵ لیتری توربوشارژ، برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، فقط به ۴.۵ ثانیه زمان نیاز دارد.

۵- فورد فیوژن

فورد فیوژن / Ford Fusion


قدرت: ۳۲۵ اسب بخار

قیمت پایه تیپ اسپرت: ۳۳ هزار و ۸۴۵ دلار

سدان سایز متوسط فورد فیوژن (Fusion) که نسل دوم آن در سال ۲۰۱۳ عرضه شد و در سال ۲۰۱۷ فیس‌لیفت دریافت کرد، در هفت تیپ مختلف عرضه می‌شود. تیپ اسپرت فیوژن به پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۲.۷ لیتری اکوبوست با قدرت ۳۲۵ اسب بخار و سیستم تمام چرخ محرک مجهز است. فیوژن که در تست سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت زمان ۵ ثانیه را ثبت کرده، با ویژگی بسیار کاربردی «عبور از چاله‌های آسفالت» همراه شده است. در این سیستم فیوژن قبل از رسیدن به چاله، وجود آن را تشخیص داده و با درگیر کردن سیستم تعلیق، عبور از روی چاله بدون فرو رفتن تایر در آن  ممکن می‌شود.

۴- کیا استینگر

Kia Stinger / کیا استینگر


قدرت: ۳۶۵ اسب بخار

قیمت پایه تیپ جی‌ تی: ۳۸ ۶ هزار و ۳۵۰ دلار

سدان سایز متوسط و لیفت‌بک کیا استینگر (Stinger) از محدود خودروهایی بوده که نسبت قدرت به قیمت آن قابل توجه است. تیپ استاندارد استینگر با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ Theta هیوندای و قدرت ۲۵۵ اسب بخار عرضه می‌شود. استینگر GT به عنوان تیپ میانه‌، به پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳.۳ لیتری توربوشارژ و قدرت ۳۶۵ اسب بخار مجهز شده است. گران‌ترین تیپ اسیتنگر، GT2 با قیمت ۴۹ هزار و ۲۰۰ دلار است که تفاوت اصلی آن با دیگر تیپ‌ها وجود تجهیزات ایمنی و کمک راننده بیشتر و دیفرانسیل لغزش محدود (LSD) است.

۳- دوج چارجر

دوج چارجر / Dodge Charger


قدرت: ۳۷۵ اسب بخار

قیمت پایه تیپ R/T جدید: ۳۴ هزار و ۹۹۵ دلار

کد چارجر (Charger) با سه پلتفرم در کلاس‌های مختلف هاچ‌بک کامپکت کوچک، سدان بزرگ و کوپه‌ی لوکس دوج تولید شده است. نسل فعلی چارجر یک سدان پرقدرت آمریکایی است که در ۹ تیپ متنوع عرضه می‌شود.تیپ استاندارد چارجر SXT از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۳.۶ لیتری پنتااستار کرایسلر با قدرت ۲۹۲ اسب بخار استفاده می‌کند.  چارجر R/T مدل پایه‌ی چارجر با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل است؛ پیشرانه‌ی همی ایگل (HEMI Eagle) تیپ R/T با ۵.۷ لیتر حجم ۳۷۵ اسب بخار قدرت و ۵۳۶ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. گران‌ترین و قدرتمندترین تیپ چارجر، SRT هلکت با قیمت ۶۷ هزار و ۹۹۵ دلار و ۷۰۷ اسب بخار قدرت است. سدان چارجر R/T برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به کمتر از ۵ ثانیه نیاز دارد.

۲- لینکلن MKZ

لینکلن MKZ


قدرت: ۴۰۰ اسب بخار

قیمت پایه تیپ ۳ لیتری: ۳۹ هزار و ۶۷۰ دلار

نسل دوم سدان لوکس لینکلن MKZ پس از عرضه در سال ۲۰۱۳، اولین فیس‌لیفت خود را در سال ۲۰۱۷ دریافت کرد. مدل ۲۰۱۸ این سدان آمریکایی در ۶ تیپ مختلف با امکان انتخاب پیشرانه‌ی ۲ یا ۳ لیتری در دسترس است. با انتخاب پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۳ لیتری به همراه دوتوربوشارژ (طرح توئین توربو)، ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۴۲ نیوتن‌متر گشتاور به سدان لوکس لینکلن خواهد رسید. لینگان MKZ با پیشرانه‌ی V6 در زمان ۵.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 ۱- دوج چارجر R/T

دوج چارجر / Dodge Charger


قدرت: ۴۸۵ اسب بخار

قیمت پایه تیپ R/T اسکات پک: ۳۹ هزار و ۹۹۵ دلار

تیپ اسکات پک (Scat Pack) دوج چارجر R/T با داشتن پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۶.۴ لیتری همی با قدرت ۴۸۵ اسب بخار، پرقدرت‌ترین سدان با قیمت کمتر از ۴۰ هزار دلار است. این مدل پرقدرت با نهایت سرعت ۲۸۲ کیلومتر بر ساعت، در تست سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، زمان ۴.۲ ثانیه ثبت کرده است.

 

 

منبع: زومیت


لینک کوتاه : http://www.mashinnews.com/?p=65811
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است