کد خبر: 73964 ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۳۲

توریست‌ها می‌دانند سفر کردن به نروژ اصلا سفر مقرون به صرفه‌ای نبوده و میزان جریمه‌های رانندگی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر میزان تخلف خیلی شدید نباشد، جریمه می‌تواند تا ۱۲۰۰ یورو باشد.

به گزارش ماشین نیوز ، اما در فنلاند چنین جریمه‌ای وضع شده است. در کانادا جریمه‌ها می‌توانند به ۲۵ هزار دلار برسند و در آمریکا نیز سنگین‌ترین مجازات، ۲۵۰۰ دلار خرج روی دست راننده می‌گذارد.

در ادامه به کشورهایی که بیش‌ترین جریمه‌های رانندگی را دارند نگاهی خواهیم داشت.

فنلاند، دانمارک

بیش‌ترین جریمه: ۲۰۰ هزار دلار (یا حتی بیش‌تر)

در فنلاند جریمه عبور از سقف مجاز سرعت تا ۲۰ کیلومتر بر ساعت، همانند دیگر نقاط جهان عدد ثابتی دارد. اما اگر این ۲۰، ۲۱ کیلومتر بر ساعت شود، نحوه محاسبه جریمه کاملا متفاوت می‌شود و می‌تواند در مواردی عدد بسیار بزرگی شود. در واقع این نوع جریمه کاملا به سطح در آمد ماهانه دارد که پس از کسر مخارجی مانند مالیات و بیمه، آن را بر حسب عدد باقی‌مانده از درآمد ماهیانه تعیین می‌کنند. در سال ۲۰۰۲ یک جوان ۲۷ ساله به پرداخت گران‌ترین جریمه رانندگی جهان به میزان ۲۰۰ هزار دلار محکوم شد. طبق بررسی‌ها او در سال ۲۰۰۲ درآمدی ۱۱٫۵ میلیون دلاری داشت و پس از محاسبه‌ای پیچیده، این عدد برای جریمه او به دست آمد. جالب است که این جریمه بسیار سنگین برای رانندگی با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت در جایی که محدودیت سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت بود وضع شد.

کانادا

بیش‌ترین جریمه‌: ۲۵ هزار دلار

به طور کلی بیش‌ترین جریمه‌ برای عبور از سرعت مجاز در کانادا حدودا ۱۰۰۰ دلار است (که البته همچنان عدد بزرگی محسوب می‌شود). اما چند سال پیش یکی از رانندگان به پرداخت ۱۲ هزار دلار محکوم شد. او درواقع در ازای باطل نشدن گواهی‌نامه‌اش این مبلغ را به دادگاه پرداخت کرد. استان آلبرتای کانادا نیز اتوبان‌هایی مستقیم و معمولا خلوتی دارند که هر راننده‌ای را برای سرعت وسوسه می‌کند. اما جریمه سرعت در آلبرتا تا ۲۵ هزار دلار نیز می‌رسد و تقریبا هم قیمت یک خودروی نسبتا خوب باید جریمه پرداخت.

انگلستان

بیش‌ترین جریمه: ۸ هزار دلار

همانند بیش‌تر کشورها، در انگلستان نیز جریمه سرعت به طور پله‌ای بر اساس میزان تخلف تعیین می‌شود. در سال ۲۰۰۷ یک دستگاه پورشه ۹۱۱ با سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت دستگیر شد و مقامات انگلیسی میزان جریمه او را دو برابر کردند تا به جای ۴ هزار دلار، ۸ هزار دلار بپردازد. البته این راننده در دادگاه توانست جریمه خود را به ۱۲۵۰ دلار کاهش دهد و البته ۱۰ هفته را در زندان سپری کرد. جریمه معمول برای سرعت غیر مجاز که توسط دوربین‌ها ثبت می‌شود نیز ۱۰۰ دلار است.

آمریکا

بیش‌ترین جریمه: ۲۵۰۰ دلار

در برخی ایالت‌های آمریکا مانند جورجیا، ایلینوی و کارولینای شمالی در صورتی که دوربین‌ها سرعت غیر مجاز راننده‌ای را ثبت کنند، جریمه او می‌تواند تا ۱۰۰۰ دلار هم برسد.سال پیش نیز در ایالت ویرجینیا قانونی تصویب شد که عبور از سرعت مجاز به میزان ۱۵ کیلومتر بر ساعت، می‌تواند جریمه‌ای ۲۵۰۰ دلاری نیز داشته باشد.

نروژ و ایسلند

بیش‌ترین جریمه: ۱۰ درصد از درآمد سالیانه (نروژ)، ۲۷۰۰ دلار (ایسلند)

توریست‌ها می‌دانند سفر کردن به نروژ اصلا سفر مقرون به صرفه‌ای نبوده و میزان جریمه‌های رانندگی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر میزان تخلف خیلی شدید نباشد، جریمه می‌تواند تا ۱۲۰۰ یورو باشد. اما اگر سرعت غیر مجاز بیش از یک حد مشخصی باشد، میزان جریمه می‌تواند ۱۰ درصد از درآمد فرد متخلف بشود. درضمن در چنین حالتی احتمال زندانی شدن راننده نیز وجود دارد و گواهینامه او نیز می‌تواند در همان محلی که پلیس او را متوقف کرده باطل شود. همچنین پلیس می‌تواند راننده را تا سه سال از داشتن گواهی‌نامه نیز محروم کند.

پرتغال

بیش‌ترین جریمه‌: ۱۸۰۰ دلار

بسته به جاده‌ای که در آن سرعت غیر مجاز ثبت شده و همچنین درآمد ماهانه راننده متخلف،‌ جریمه سرعت غیر مجاز می‌تواند تا ۱۸۰۰ دلار نیز باشد. جالب است که بیش‌تر پلیس‌ها به دستگاه‌های سیار پرداخت مجهز هستند تا رانندگان در همان جا بتوانند جریمه خود را پرداخت کنند.

آلمان

بیش‌ترین جریمه‌: ۶۲۳ دلار

عاشقان سرعت تنها می‌توانند در آلمان اتوبان‌هایی را پیدا کنند که محدودیت سرعتی برای آن‌ها وجود نداشته باشد. آلمان خودروسازهای بسیار خوبی دارد که خودروهایشان می‌توانند سرعت‌های بالایی را به راننده تقدیم بکنند و چه حسی لذت بخش‌تر از رانندگی با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت در جاده‌های آلمان! اما این حرف به این معنی نیست که در همه خیابان‌های آلمان می‌توانید بدون محدودیت رانندگی کنید. در صورتی که راننده‌ای ۷۰ کیلومتر بر ساعت بیش‌تر از سرعت مجاز حرکت کند، تا ۶۰۰ دلار جریمه می‌شود، گواهینامه او برای سه ماه باطل می‌شود و ۴ نمره منفی برای او در نظر گرفته می‌شود.

 

منبع:دنده ۶ 

 


لینک کوتاه : http://www.mashinnews.com/?p=73964
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است