کد خبر: 76539 ۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷

در آگهی‌های موجود در سایت‌های نیازمندی موارد بسیار متنوعی وجود دارد که از جمله آن می‌توان به پژو ۴۰۵ اشاره کرد که با قیمت ۲۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

شاید تابحال چیزی از خرید امتیاز تاکسی در تهران نشنیده باشید و ندانید که یکی از معاملات پر سود بازار باشد که بخشی از افراد از طریق خرید و فروش امتیاز تاکسی در تهران به کسب روزی می‌پردازند، ولی این بازار نیز نوسانات مختلفی داشته و مظنه‌های گوناگونی در مناطق مختلف دارد که طبیعتا مناطق به اصطلاح “پاخور” بیشترین قیمت را برای صاحب امتیاز به همراه دارد.

به گزارش ماشین نیوز ،  در هفته‌های اخیر شاهد افزایش آگهی‌های خرید و فروش امتیاز تاکسی در تهران هستیم که به نظر می‌رسد این اتفاق بیشتر از آنکه نشانه خوبی برای صنعت حمل و نقل مسافر باشد، یک خبر بد است چرا که حالا دلالان نیز وارد این بازار شده و نبضش را دست گرفتند که قطعا به اتفاقاتی منجر خواهد شد که نمونه آن را در بحث خودرو، مسکن، ارز و… شاهد بودیم.

البته علاوه بر خرید و فروش امتیاز تاکسی در تهران، خود خودروها نیز خرید و فروش می‌شوند که مدل اکثر خودروهای در حال معامله بین ۸۵ تا ۹۰ بوده است. معمولا خودروهای مذکور در بازه قیمتی ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان معامله می‌شوند که عملا پول امتیاز تاکسی بوده و خود خودرو به دلیل کارکرد بسیار بالا ارزش چندانی ندارد و به دلیل مسافرکشی روزانه و مشکلات معمول آن به یک خودروی از رده خارج شده تبدیل شده که طبیعتا با امتیازی که در اختیار دارد، ارزنده می‌شود.

کمترین آگهی موجود از تاکسی‌های فروشی نیز متعلق به تاکسی های دو سال اخیر است که طبیعتا مالک در حال لذت بردن از خودروی صفر و در حد صفر خود است که با یک امتیاز مناسب در حال کارکرد است. به طور مثال پژو ۴۰۵ مدل سال جاری با قیمت ۶۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده است که طبیعتا چیزی بالغ بر ۲۰ میلیون تومان از این رقم به امتیاز تاکسی مربوط است که با توجه به کارکرد احتمالی حتی اندک این خودرو برای مسافرکشی، قیمت صفر آن را کاهش می‌دهد.

در آگهی‌های موجود در سایت‌های نیازمندی موارد بسیار متنوعی وجود دارد که از جمله آن می‌توان به پژو ۴۰۵ اشاره کرد که با قیمت ۲۰ میلیون تومان به فروش می رسد. فروشنده مدعی است که موتور ماشین به تازگی تعمیر شده و همه چیز برای استفاده از این خودرو آماده است!

در یک آگهی دیگر پای سمند نیز به مساله باز شده و با ۳۰۰ هزار کیلومتر کارکرد با قیمت ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است که مدل این خودرو ۸۷ بوده و تخفیف بیمه هم ندارد که طبیعتا یک هزینه سنگین نیز در این بخش برای خریدار به همراه خواهد داشت!

البته پای گازسوزها و مدل‌های بالاتر که به میان می‌آید، قیمت‌ها کمی متفاوت می‌شود و به‌طور مثال سمند پایه گازسوز با موتور ملی با قیمت ۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد که البته با توجه به وضعیت کارکردی ماشین باید بررسی شود.

نکته اصلی اینجاست که تاکسی‌های گردشی معمولا با قیمت بالاتری از خطی فروخته می‌شوند ولی بعضی از خط‌ها استثنا هستند.

 

منبع:چرخان 


لینک کوتاه : http://www.mashinnews.com/?p=76539
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است