کد خبر: 78454 ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲

در طول سال‌هایی که صمعت خودروسازی وجود داشته و روزبه‌روز بر تعداد خودروهای بسیار گران این صنعت جذاب افزوده می‌شود.

در طول سال‌هایی که صمعت خودروسازی وجود داشته و روزبه‌روز بر تعداد خودروهای بسیار گران این صنعت جذاب افزوده می‌شود، بدون شک، حادثه‌هایی نیز برای این ابرخودروهای گران، در سراسر دنیا، پیش‌آمده است. حادثه‌هایی که بعضی، داستان مانند و بعضی نیز واقعاً وحشتناک بوده‌اند.

با ماشین نیوز ، باشید تا شما عزیزان را با گران‌ترین حادثه‌های خودرویی که تاکنون وجود داشته‌اند، بیشتر آشنا کنیم.

بنتلی آزور (Azure): با هزینه تخمینی ۶۰,۰۰۰ دلار

همان‌گونه که در تصویر مشاهده می‌کنید، راننده این خودروی لوکس گران‌قیمت، برای درآوردن خودروی خود از داخل این مکان که همگی خودروهای لوکس و گران‌قیمت هستند، به یک فراری F430، یک استون مارتین رپید و یک پورشه ۹۱۱ برخورد کرده است. برخوردی که می‌توان آن را کم‌سرعت و درعین‌حال گران‌ترین تصادف برشمرد.

فراری: با هزینه تخمینی بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار

جایی در اطراف پایتخت ژاپن، توکیو، پلیس این کشور گزارش یک تصادف بسیار بد و البته پرخرج را به خاطر تعویض خط یک خودروی فراری، گزارش داد. طبق ویدئوهای این بزرگراه، سه خودروی فراری قرمزرنگ، به‌کلی نابود شدند. در حادثه‌ای که دو مرسدس، یک لامبورگینی دایابلو و خودروهای دیگر نیز درگیر شده بودند.

تویوتا GT2000: با هزینه تخمینی ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار

این‌یک مورد، نه محض تفنن بوده و نه یک مورد خاص محسوب می‌شود. تنها مورد خاص در مورد این حادثه، این است که یکی از ۳۳۷ خودروی نمادین تویوتا بانام GT2000، در حادثه‌ای که در تصویر مشاهده می‌کنید، تبدیل به یک ماشین بازیافتی غیرقابل استفاده‌شده است.

مک لارن F1: با هزینه تخمینی ۱,۴۰۰,۰۰۰ دلار

این، دومین باری بوده است که کمدین بریتانیایی، خودروی مک لارن F1 خود را به این روز انداخته است. البته این‌گونه حادثه‌ها ممکن است برای هر شخصی اتفاق بیفتد اما هزینه‌ای که مک لارن اسپرت، بر گردن شرکت بیمه بریتانیایی انداخته است، چیزی حدود ۱,۴۰۰,۰۰۰ دلار بوده است.

فراری انزو: با هزینه تخمینی ۱,۵۰۰,۰۰۰ دلار

در سال ۲۰۰۷، شخصی به نام ادی گریفین، در یک مسابقه ماشین‌سواری خیریه شرکت کرد. در طول این رانندگی، گریفین به یک مانع بتنی برخورد کرد و خودروی اسپرت فراری انزو را به این روز انداخت. خودرویی که البته، با پرداخت هزینه از طرف کارگردان این رویداد، دوباره بازسازی شد و به فروش رفت.

پورشه RS61: با هزینه تخمینی ۱,۷۰۰,۰۰۰ دلار

در دیدار دوباره مونتری (Monterey) در سال ۲۰۱۰، راننده افسانه‌ای، استرلینگ موس (Stirling Moss)، به خاطر بدشانی، جعبه‌دنده پورشه RS61 اش، در دوری که مخصوص گرم کردن موتور خودروهاست، دچار عیب شد و یک راننده دیگر، با خودرویش به او برخورد کرد. خودروی ۸۰ ساله موس که باقیمت ۱,۷۰۰,۰۰۰ دلار خریداری‌شده بود، پس‌ازاین حادثه دیگر قابل راندن نبود؛ اما بعداً، این خودرو تعمیر شد.

مرسدس SLS: با هزینه تخمینی بیش از ۷,۴۰۰,۰۰۰ دلار

بله درست دیده‌اید. قیمت این حادثه برای خودروی کلاسیک و گران مک لارن تا حدود هفت و نیم میلیون دلار برآورد شده است. تنها ۳ دستگاه از این مرسدس SLS های نادر مسابقه‌ای وجود داشته‌اند که در دهه ۵۰ میلادی به تولید رسیدند. خودرویی که در طول یک مسابقه در سال ۲۰۱۵، جلوی این خودرو، با یک خودروی کلاسیک جگوار دیگر برخورد کرد و این هزینه را برای این حادثه دوطرفه به وجود آورد.

فراری ۲۵۰ تستا روسا (Testa Rossa): با هزینه تخمینی ۸,۰۰۰,۰۰۰ دلار

از سال ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۱، فراری تنها ۳۳ عدد از این خودروی جذاب را با تمامی نسخه‌های متفاوتش به تولید رساند. این تستا روسا، توسط صاحب خود، یعنی آقای دیوید لاو، رانده می‌شد که به علت از دست دادن ترمز، به یک مانع برخورد کرد و چنین هزینه بالایی را برای خودروی کلکسیونی کلاسیک خود برجا گذاشت.

 

منبع: چرخان

 


لینک کوتاه : http://www.mashinnews.com/?p=78454
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است