کد خبر: 79969 ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

درحالی‌که بخش‌های اصلی این خودرو اسپرت روباز با نسل سوم پورشه باکستر مشترک هستند، داخل کابین برگ‌اسپایدر ۹۸۱ از اسپایدر ۹۱۸ به‌ارث رسیده است.

خودرو اسپرت پورشه برگ‌‌اسپایدر ۹۸۱ با وزن ۱,۰۹۹ کیلوگرم و مجهز به پیشرانه‌ی کیمن GT4 معرفی شد. این خودرو قرار است در هیل‌کلایمب ۲۰۱۹ به‌نمایش گذاشته شود.

Porsche 981 Bergspyder / پورشه 981 برگ اسپایدر

پورشه در سال ۲۰۱۵ گروهی از مرکز توسعه ویساخ (Weissach) را برای ساخت خودرو اسپرت سبک‌وزنی براساس باکستر ۹۸۱ مأمور کرد. هدف پورشه ساخت خودرویی با طراحی متفاوت و غیرمتعارف درمقایسه‌با باکستر اسپایدر بود؛ درحالی‌که تاحدممکن سبک‌‌وزن و مینیمالیستی باشد. با الهام از مدل ۹۰۹ در اواخر دهه‌ی ۱۹۶۰، نتیجه‌ی این پروژه‌ برگ‌اسپایدر ۹۸۱ بود که همان رنگ سفید و سبز را دارد.

Porsche 981 Bergspyder / پورشه 981 برگ اسپایدر

پورشه برگ‌اسپایدر ۹۸۱ به‌عنوان خودرو اسپرت تک‌صندلی بدون دستگیره‌ی در و شیشه جلو، تفسیر مدرنی از مدل ۹۰۹ با اندازه‌ای بزرگ‌تر به‌شمار می‌رود. درست شبیه خودروهای مسابقه‌ای مسابقات هیل‌کلایمب دهه‌ی ۱۹۶۰، پورشه برگ‌اسپایدر ۹۸۱ از بادگیر شفاف و مسطح بهره می‌برد که در جلو راننده گسترش می‌یابد. سپس، چرم مصنوعی ساخته‌شده از تارپولین برای ادامه‌دادن بخش فیبرکربنی طراحی شد که یادآور پروشه ۳۵۶ اسپیداستر مدل ۱۹۵۴ است.

Porsche 981 Bergspyder / پورشه 981 برگ اسپایدر

درحالی‌که بخش‌های اصلی این خودرو اسپرت روباز با نسل سوم پورشه باکستر مشترک هستند، داخل کابین برگ‌اسپایدر ۹۸۱ از اسپایدر ۹۱۸ به‌ارث رسیده است. ممکن است اینخودرو مفهومی شبیه مدل تک‌صندلی به‌نظر برسد؛ اما درِ سمت سرنشین می‌تواند بازشود و محفظه‌ای برای قراردادن کلاه ایمنی و پوشش جداشدنی صندلی راننده و بارهای اضافی باشد.

به‌لطف رژیم کاهش وزن، پورشه برگ‌اسپایدر ۹۸۱ تنها ۱،۰۹۹ کیلوگرم وزن دارد. قدرت این خودرو مفهومی اسپیداستر از پیشرانه‌ی باکسر ۳.۸ لیتری با قدرت ۳۸۸ اسب‌بخار گرفته می‌شود که متعلق به پورشه کیمن GT4 است. چنین پیشرانه‌ای می‌تواند برگ‌اسپایدر را حدودا در چهار ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برساند و رکورد آن در پیست نوربرگ‌رینگ هفت دقیقه و ۳۰ ثانیه است.

Porsche 981 Bergspyder / پورشه 981 برگ اسپایدر

تاکنون، همه‌چیز درباره‌ی برگ‌اسپایدر ۹۸۱ خوب پیش می‌رود، به‌جز مجوز ترددش در برخی کشورها که می‌تواند بر فروش تأثیر بگذارد؛ به‌همین‌دلیل پورشه این پروژه را اجرایی نکرد و به‌عنوان خودرو مفهومی منحصربه‌فرد باقی ماند. برگ‌اسپایدر پیش از رفتن به موزه‌ی پورشه، در مرکز توسعه‌ی این شرکت در ویساخ به‌نمایش گذاشته شد؛ اما اولین‌بار در مسابقه‌ی هیل‌کلایمب ۲۰۱۹ به‌طوررسمی رونمایی می‌شود.

منبع: زومیت 

 


لینک کوتاه : http://www.mashinnews.com/?p=79969
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است