کد خبر: 85878 ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

فولکس واگن از مفهومی برای ربات رونمایی کرد که به صورت خودگردان به دنبال وسایل نقلیه برقی پارک شده و نیاز به شارژ می‌گردد.

به گزارش ماشین نیوز ، فولکس‌واگن شرکت خودروسازی آلمانی است که مهم‌ترین برند متعلق به گروه فولکس‌واگن است. این گروه هم‌اکنون بزرگترین شرکت خودروسازی جهان محسوب می‌شود.

ربات را می‌توان با یک برنامه احضار کرد و اتومبیل را به طور خودکار شارژ کرد؛ ربات فولکس‌واگن ترکیبی از دوربین‌ها، لیزرها و سنسورهای دیگر برای حرکت استفاده می‌کند.

فولکس واگن تصمیم دارد نحوه کار ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی را با مراجعه به آنها تغییر دهد.

در مفهومی که هفته گذشته رونمایی شد، فولکس واگن ایده خود را برای ربات خودمختار نشان داد که در اطراف پارکینگ‌ها یا گاراژها خودروهای نیازمند به شارژ را جست‌و‌جو می‌کند.

این ربات با استفاده از منبع تغذیه باتری به نام «واگن باتری» آن را شارژ می‌کند و سپس راه خود را برای پیدا کردن یک اتومبیل جدید برای شارژ تنظیم می‌کند.

باتری‌های بزرگتر حدود ۲۵ کیلو وات ساعت انرژی دارند و می‌توانند باتری وسیله نقلیه الکتریکی را با سرعت حدود ۵۰ کیلو وات پر کنند.

با وجود افزایش تعداد وسایل نقلیه برقی در جاده‌ها، ایستگاه‌های شارژ برای بسیاری از رانندگان همیشه به راحتی در دسترس نیست.

یکی از مهم‌ترین مزایای ناوگان ربات نظری Volkswagen نیز جلوگیری از ساخت ایستگاه‌های شارژ ثابت است.

 منبع: فارس 

 

برچسب‌ها:


لینک کوتاه : http://www.mashinnews.com/?p=85878
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است