کد خبر: 86001 ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

اگر چه برخی ثروتمندان هنوز ترجیح می دهند که با ایرلاین‌های مختلف پرواز کنند اما جت‌های شخصی بیش از پیش به یکی از جنبه های زندگی لوکس تبدیل شده اند. د

با افزایش ثروت میلیونرها در جهان، تقاضا برای خرید جت‌های شخصی مجددا شدت گرفته است.

به گزارش ماشین نیوز ،  هر چند که جت‌های شخصی قیمت زیادی دارند اما به لطف رونق بازارهای مالی در سال ۲۰۱۹، تقاضا برای آن‌ها نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است. اگر چه برخی ثروتمندان هنوز ترجیح می دهند که با ایرلاین‌های مختلف پرواز کنند اما جت‌های شخصی بیش از پیش به یکی از جنبه های زندگی لوکس تبدیل شده اند. در ادامه با گران‌ترین جت‌های شخصی جهان‌اشنا می‌شوید:

۱-امبرائر لگاسی ۵۰۰

این جت دارای اندازه متوسطی است که آن را بیشتر برای مسافت های کوتاه مناسب می‌کند. در حال حاضر قیمت هر فروند از این جت های شخصی ۲۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

۲- گلف استریم جی۵۰۰

این هواپیما گران ترین هواپیمای شرکت گلف استریم نیست اما امکانات تفریحی و در اختیار داشتن اینترنت ماهواره‌ای سریع آن را به یکی از جت های لوکس دلخواه تبدیل کرده است. در حال حاضر قیمت هر فروند از این جت های شخصی ۴۴ میلیون دلار برآورد می‌شود.

۳- گلف استریم جی ۶۵۰

این جت ۶۶.۵ میلیون دلاری، پرچمدار جت های شخصی گلف استریم و دارای قابلیت پرواز در مسافت های طولانی است. بیشتر تجهیزان داخل این هواپیما مجهز به اینترنت اشیا هستند.

۴- بمباردیه گلوبال ۷۰۰۰

این جت ۷۳ میلیون دلاری قابلیت پرواز در هر شرایط جوی و مسافتی را دارد. می توان با یک بار سوختگیری مسافت سیدنی تا نیویورک را با این جت طی کرد.

۵- امبرائر لین ایج ۱۰۰۰

این هواپیما ۵۳ میلیون دلار قیمت دارد و در طراحی آن از مدل های مسافری الهام گرفته شده است.

۶- ایرباس ای سی جی ۳۱۹

یکی از گران ترین جت‌های شخصی در جهان که می تواند با یک بار سوختگیری از نیویورک تا ژنو سوئیس را طی کند. در حال حاضر قیمت هر فروند از این جت های شخصی ۱۰۱.۵ میلیون دلار برآورد می‌شود.

۷- بوئینگ ۷۸۷-۸

یکی از گران‌ترین جت های شخصی شرکت بوئینگ که گنجایش ۴۰ مسافر را دارد. در حال حاضر قیمت هر فروند از این جت های شخصی ۲۲۴ میلیون دلار برآورد می‌شود.

۸- بوئینگ ۷۴۷-۸

گران ترین جت شخصی در جهان که ۴۰۳ میلیون دلار قیمت دارد.

منبع: ایسنا 


لینک کوتاه : http://www.mashinnews.com/?p=86001
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است