کد خبر: 89318 ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

گاهی اوقات صدا‌هایی از بخش‌های مختلف خودرو شنیده می‌شود که احتمالا نشانه ای از خرابی قسمت‌های حساس و مهم خودرو است که باید به آنها توجه شود.

به گزارش ماشین نیوز ؛ در این مطلب سعی شده درباره صدا‌هایی که از خودرو شنیده می‌شود و نباید آن‌ها را نادیده گرفت توضیحاتی ارائه شود.

صدای سائیدگی چرخ دهنده‌ها هنگام تعویض دنده:

صدای  سوت مانند تعویض دنده یعنی سیستم انتقال قدرت خودرو خوب کار نمی‌کند اگر هنگام تعویض دنده صدایی شبیه جیغ یا ساییدگی شنیدید، حتما تا خرج سنگینی روی دست شما نگذاشته، به تعمیرگاه مراجعه کنید خوشبختانه امروزه به کمک دستگاه‌های دیجیتالی، مشکل گیربکس قابل تشخیص است و اگر زود مراجعه کنید جلوی هزینه‌های بیشتر را می‌گیرید.

صدا از داخل موتور:

اگر این صدا را شنیده شد، نشان می دهد که تسمه تایم نیاز به تعویض دارد.

در صورتی که برنامه زمانبندی مشخصی برای تعمیر خودروی خود دارید، بگذارید سر زمان مقرر آن را تعویض کنید، اما برای اطمینان و برای این که مطمئن شوید خسارتی به خودرو وارد نمی‌شود، می‌توانید آن را به یک تعمیرکار نشان دهید.

صدای سوت از موتور:

در صورتی که همراه صدا، درجه حرارت خودرو بالا می‌رود، به نظر می‌رسد که فن خودرو درست کار نمی‌کند و این باعث می‌شود موتور خودرو بیش از حد گرم شود اغلب این مشکل ناشی از نشت آب داخل رادیاتور و یا پمپ آب است که موجب می‌شود آب رادیاتور کم شود.

مزیت این سر و صدا این است که شما هر چه زود‌تر مطلع می‌شوید و قبل از آسیب به قسمت‌های دیگر، نسبت به تعمیر آن اقدام می‌کنید.

صدای سایش هنگام ترمز کردن:

زمانی که بعد از هر ترمز سر و صدایی می‌شنوید، بلافاصله خودرو خود را به یک مکانیک نشان دهید فرکانسی که از ترمز شما می‌آید می‌تواند عوامل مختلفی مانند لنت، ساخت و مدل خودروی شما بستگی داشته باشد.

گاهی اوقات تعویض نکردن برخی قطعات کوچک موجب می‌شود تا به اجزای اصلی موتور خودرو شما آسیب برسد و وسایلی مانند پیستون‌ها از کار بیفتند می‌توانید با چکاب ماهانه خودروی خود، از این خسارات بزرگ جلوگیری کنید.

 

منبع: میزان

 


لینک کوتاه : http://www.mashinnews.com/?p=89318
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای سایت ماشین نیوز محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است