- ماشین نیوز - http://www.mashinnews.com -

اولین خودرو هیبریدی مازراتی را بیشتر بشناسید /تصاویر

به گزارش ماشین نیوز ؛مازراتی از خودرویی به روز شده با قدرت هیبرید خفیف رونمایی کرده است. این خودرو اولین نمونه‌ای است که مارک ایتالیایی تولید کرده است.

این خودرو هیبریدی مدلی از طرح مازراتی است که در سال ۲۰۲۱ به روز شده است. والنتینا بوارینی، مدیر محصولات سدان‌های مازراتی، می‌گوید: این خودرو فراتر از یک مدل معمولی به روزرسانی شده و رنگ بندی فوق العاده ای دارد.  این خودرو اولین قدم برای مازراتی برقی است.

این شرکت قصد دارد نسخه‌های هیبریدی شده از همه مدل‌های خود را با شروع از غیبلی (ghibli)  به بازار عرضه کند.

مشخصات داخلی 

یک موتور بنزینی چهار سیلندر ۲.۰ لیتری، همراه با سیستم هیبریدی خفیف با یک ژنراتور استارت ۴۸ ولت برای توزیع بهینه وزن nv باتری عقب نصب شده است.

مازراتی

علاوه بر بازیابی انرژی و ذخیره آن در باتری، موتور همچنین به عنوان تقویت کننده الکترونیکی عمل می‌کند تا تأخیر توربو را جبران کند. سخنگوی پیشرانه‌ الکتریکی مازراتی، کورادو نیوزولا، گفت: “ما ویژگی گشتاور دیزل V۶ را با عملکرد و صدای موتور بنزینی ترکیب کرده ایم.”

مازراتی جایگزین دیزل V۶ گیبلی خود را با قالب هیبریدی خفیف بنزینی می‌کند. این خودرو هیبریدی دارای ۳۲۵ اسب بخار قدرت و ۳۳۲ پوند فوت است. گشتاور کمتری نسبت به دیزل Ghibli V۶ خروجی دارد و کمبودی که ادعا می‌شود با قابلیت پر کردن گشتاور e-تقویت کننده و قدرت وزن سبک‌تر ۸۰ کیلوگرم جبران می‌شود.

مازراتی

مازراتی ادعا می‌کند که این موتور بالاترین میزان توان ویژه را در بازار ارائه می‌کند. حداکثر سرعت ۱۵۸ مایل در ساعت و زمان ۰-۶۲ مایل در ساعت ۵.۷ ثانیه است. این شرکت، این پیشرانه را برای بازار‌های چین و اروپا بسیار مهم توصیف می‌کند.

موتور چهار سیلندر به خودی خود با آلفا رومئو به اشتراک گذاشته شده است، اما برای کاربرد آن در غیبلی به طور قابل توجهی اصلاح شده است. Nizzola می‌گوید: “ما تغییرات بسیاری در این موتور ایجاد کرده ایم – توربو و تقویت کننده الکترونیکی، تامین کننده‌های مختلف. ”

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران