ماشین نیوز

کد خبر: ۱۰۰۸ | تاریخ انتشار : ۰۵-۱۱-۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

معصومه پاشایی بهرام عضو کمیسیون صنایع در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث خودروسازی یکی از مهم ترین صنایع در کشور به شمار می رود، گفت: خودروسازان جزء صنایع بومی کشور به شمار می آیند و به دنبال آن صنعت قطعه سازی نیز پایه اصلی این صنعت بومی است.

به گزارش ماشین نیوز ؛عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در کشور باید از صنعت قطعه سازی حمایت کنیم، بیان داشت: در برخی تصاویر دیده شده که پارکینگ خودروسازان مملو از خودرو است و بسیاری به نمایندگان مجلس بابت این دپو شکایت می کنند مبنی بر اینکه خودروسازان این خودروها احتکار کرده اند اما باید گفت گاهی این خودروهای مانده در پارکینگ، نیاز به یک قطعه خاص دارند و اگر قطعات آنها کامل شود به دست مشتری می رسد.
پاشایی بهرام با بیان اینکه بخش قطعه سازی در کشور نادیده گرفته شده است و بیشتر ۲ شرکت بزرگ، تامین قطعه می کنند، گفت: یکی از قطعه سازان توانمند در کشور، شرکت صنایع تولیدی کروز است که زنجیره کاملی از قطعات را تامین می کند و در آینده از این نیز بهتر خواهد شد؛ چون افرادی این شرکت را مدیریت می کنند که با جان و دل کار و از این صنعت حمایت کرده اند.
منتخب مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رویکرد موفق مدیران شرکت کروز، گفت: اصولا می گویند کوه های بزرگ را کسانی جا به جا می کنند که اولین سنگ ریزه ها را بر میدارند؛ مدیران شرکت کروز کسانی بودند که اولین سنگ ریزه ها را برداشتند و اکنون قطعه سازی کشور را به این جایگاه بالا رسانده اند.
وی تمام حواشی های صنعت قطعه سازی را قابل حل دانست و خاطرنشان کرد: درست است حواشی هایی وجود دارد اما تمام آنها قابل حل شدن است و اصل موضوع نباید زیر سوال رود. ایران اگر به صنعت خودروسازی افتخار می کند به واسطه همین افرادی است که در صنعت خودرو و قطعه سازانی مانند کروز فعالیت دارند.
به گفته عضو کمیسیون صنایع در مجلس شورای اسلامی با این همه تحریمی که در کشور وجود دارد، تاوان بسیاری از سیاست هایمان را بخش صنعت می دهد اما همچنان با افتخار در چرخه تولید فعال است.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=1008

دیدگاه شما

آخرین اخبار