برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد
کد خبر: ۱۰۰۸۸ | تاریخ انتشار : ۱۹-۰۵-۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاونت سیاست‌گذاری اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد هرگونه طرح اصلاح قیمتی در قالب قانون بودجه سال آتی تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش ماشین نیوز ؛بر اساس اعلام گزارش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در چهار ماهه نخست سال جاری با رشد حدود ۱۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۱۰۰ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسیده است.

سبحانیان، معاونت سیاست‌گذاری اقتصادی وزارت اقتصاد در این مورد اعلام کرد: با توجه به رشد مذکور و همچنین دستور رئیس جمهور مبنی بر عدم افزایش قیمت بنزین در سال جاری، سیاست دولت استفاده از ابزار‌های مهمی همچون گازسوز کردن خودرو‌ها جهت کنترل مصرف و عدم نیاز به واردات بوده است.
لازم به ذکر است بودجه مورد نیاز برای این مهم، در ردیف (۶) بخش مصارف جدول تبصره (۱۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱، معادل ۳.۷ هزار میلیارد ریال برای اجرای ایمن سازی و هوشمند سازی جایگاه‌های سی ان جی در نظر گرفته شده و همچنین در ردیف (۱۰) بخش مصارف جدول تبصره (۱۴)، ۲۰ هزار میلیارد ریال جهت ایجاد جایگاه‌های عرصه گاز مایع و استانداردسازی خودرو‌ها دیده شده است.
معاونت سیاستگذاری اقتصادی همچنین درباره طرحی که به صورت آزمایشی در جزایر کیش و قشم انجام شده نیز اعلام کرد که این طرح بعد از پنج ماه جهت بررسی و در صورت لزوم انجام اصلاحات یا توسعه متوقف شد و هنوز تصمیماتی در این رابطه اتخاذ نشده است.
در پاسخ این معاونت به ادعای گرانی بنزین تصریح شده است: در مجموع برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین در سال جاری وجود ندارد و هرگونه طرح اصلاح قیمتی در قالب قانون بودجه سال آتی تعیین تکلیف خواهد شد.
برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=10088

دیدگاه شما

آخرین اخبار