آغاز همکاری‌های جدید برای تولید خودرو ایرانی- روسی
کد خبر: ۱۰۸۵۳ | تاریخ انتشار : ۳۱-۰۵-۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: شرایط برای گسترش همکاری میان ایران و روسیه چه در زمینه تولید خودرو و چه در تامین قطعات فراهم شده است.

به گزارش ماشین نیوز ،علیرضا پیمان‌پاک امروز دوشنبه و در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه اتوموبیلیتی روسیه اظهار کرد: حوزه خودرو، قطعات خودرو و زنجیره ارزش مرتبط با خودرو از محورهای مهمی است که زمینه‌ساز توسعه روابط اقتصادی و افزایش همکاری‌های تجاری دو کشور را گسترش می‌شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو، از نمایشگاه‌های معتبر روسیه محسوب می‌شود که فرصت بسیار خوبی را فراهم کرد تا شرکت‌های قطعه ساز و خودروساز ایران با حضور فعال و جدی در آن، بتوانند توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فنی خود را به نمایش بگذارند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه از دو ماه گذشته، با همکاری بخش خصوصی و حمایت دولت، برنامه‌ریزی منسجمی برای برگزاری این نمایشگاه و حضور مؤثر در آن انجام شده، یادآور شد: در این نمایشگاه، شرکت‌های ایرانی سالنی بیش از ۱۰۰۰ متر را به خود اختصاص دادند که بزرگترین میزان حضور شرکت‌ها و در اختیار گرفتن بیشترین فضای نمایشگاهی در طول تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، برای کشورمان است.

پیمان‌پاک اضافه کرد: پیش از برگزاری نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو، نشست‌های مختلفی میان مجموعه‌های متناظر خودروساز با شرکت‌های متناظر قطعه‌ساز انجام شده و در جریان این نمایشگاه نیز چندین نشست تخصصی و B۲B میان متخصصان ایرانی و خارجی در حوزه‌های مرتبط با صنعت خودرو برگزار خواهد شد.

وی همچنین افزود: مباحث مربوط به مسائل مالی و ساختارهای حقوقی جهت همکاری‌های صنعتی و فناوری میان دو کشور که در ماه‌های اخیر تعریف و هدف‌گذاری شده و در جریان برگزاری این نمایشگاه قراردادهای آن منعقد می‌شود، هم در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه به نظر می‌رسد نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو، شروع جدی برای همکاری‌های بزرگ میان ایران و روسیه در حوزه تولید خودرو و مهم‌تر از آن حوزه‌های تأمین و صادرات قطعات خودرو خواهد شد، گفت: پروژه‌های مشترکی هم میان شرکت‌های ایرانی و روسیه‌ای در حوزه تولید خودرو و قطعات آن تعریف خواهد شد تا زمینه‌های لازم جهت ارتقای صنعت خودرو در هر دو کشور را ایجاد کند.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=10853

دیدگاه شما

آخرین اخبار