فرسودگی ۴۰ درصد ناوگان تاکسیرانی شهر تهران
کد خبر: ۱۱۵۴ | تاریخ انتشار : ۰۹-۱۱-۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران از مشمول نوسازی شدن حدود ۴۰ درصد ناوگان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش ماشین نیوز ؛صفر مشهدی فراهانی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که چه میزان در بودجه پیشنهادی شهرداری تهران به نوسازی ناوگان تاکسیرانی توجه شده‌است، گفت: در بخش نوسازی این موضوع بستگی به این دارد که چه میزان بودجه از سوی دولت و شهرداری در اختیار ما قرار گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم و منابع لازم به‌دست ما برسد، قصد داریم هدف‌گذاری نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی را در سال آینده عملیاتی کنیم؛ البته بودجه لازم برای این کار در اختیار شهرداری است.

وی با بیان اینکه در این زمینه، نقش ما معرفی ناوگان فرسوده برای نوسازی است، اظهار کرد: تاکسی‌های کاربراتوری در این زمینه برای نوسازی در اولویت قرار دارند.

فراهانی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد ناوگان تاکسیرانی بیش از ۱۰ سال عمر دارند، گفت: بر اساس تعریفی که در قانون هوای پاک در مورد تاکسی فرسوده ارائه شده، ناوگانی که بیش از ۱۰ سال از عمر آن گذشته باشد، مشمول نوسازی است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در پایان بیان کرد: فرسوده محسوب شدن ناوگان حمل و نقل بر اساس استانداردها و شاخص‌هایی است؛ به‌طور مثال اگر این تعریف بر ۱۵ سال قرار گیرد، آمار تغییر خواهد کرد؛ اما فعلاً با توجه به کیفیت قطعات نوسازی خودروهای سواری بر ۱۰ سال قرار دارد.

 

منبع: مهر

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=1154

دیدگاه شما

آخرین اخبار