جهش ۱۰۰ درصدی فروش خودروهای چینی
کد خبر: ۱۱۹۹۳ | تاریخ انتشار : ۱۹-۰۶-۱۴۰۱ - ۹:۵۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

فروش خودروهای چینی در ماه اگوست به ۲.۳۸ میلیون دستگاه رسید که ۳۲.۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و این به علت بهبودی ناشی از مشوق‌های دولتی فروش وسایل نقلیه الکتریکی است.

به گزارش ماشین نیوز ؛داده‌های انجمن خودروسازان چین (CAAM)  نشان داد که فروش در هشت ماه اول ۱.۷ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ بوده است. فروش اگوست خودروهای انرژی جدید که شامل خودروهای برقی خالص، پلاگین هیبریدی و خودروهای سلول سوختی هیدروژنی می شود، نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

داده‌های انجمن خودروسازان چین، فروش خودروهای گسترده‌تر از جمله وسایل نقلیه سواری، اتوبوس‌ها و کامیون‌ها را دنبال می‌کند در حالی که انجمن خودروهای مسافری چین، که فروش جولای را در روز پنجشنبه گزارش کرد، بر خرده‌فروشی خودروها تمرکز دارد.

داده‌های انجمن خودروسازان چین اضافه کرد که صادرات خودرو چین نیز ۶۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که ۲۷ درصد از آن را خودروهای برقی تشکیل می‌دهند. با این حال، فروش اگوست ۱.۵ درصد کمتر از جولای بود زیرا محدودیت‌های برق بر تولید خودروسازان تأثیر گذاشت و طولانی‌ترین و شدیدترین موج گرما در چین از زمان شروع رکوردها در سال ۱۹۶۱ باعث کاهش بازدید مشتریان از نمایشگاه‌ها شد.

چین تلاش کرده است تا تقاضای خودرو را با مشوق‌هایی مانند کاهش مالیات بر فروش خودروهای موتور کوچک و یارانه برای تشویق تجارت خودروهای بنزینی برای خودروهای برقی احیا کند اما شهرهای بیشتری از جمله شنژن و چنگدو قرنطینه‌های جدیدی را اعمال کرده‌اند زیرا پکن به سیاست صفر کووید خود پایبند است تا هر زنجیره عفونت را از بین ببرد.

به نقل از رویترز، این اقدامات مجدداً بر صنعت تأثیر می‌گذارد و خودروسازانی مانند ولوو، تویوتا و فولکس واگن یا تولید خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند یا کارخانه‌های خود را در سیستم‌های حلقه بسته قرار می‌دهند که همچنان بر تولید تأثیر می‌گذارد. این بخش در اوایل سال با ماه‌ها قرنطینه شدید در قطب‌های تولیدی شانگهای و چانگ‌چون به شدت آسیب دید.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=11993

دیدگاه شما

آخرین اخبار