بازداشت عاملان سرقت از ۱۴۰ خودرو در تهران
کد خبر: ۱۲۲۹۳ | تاریخ انتشار : ۲۲-۰۶-۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری چند سارق محتویات خودرو از کشف ۱۴۰ فقره سرقت لوازم خودرو در دو پرونده خبرداد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی با اشاره به مهمترین پرونده‌های پلیس آگاهی در روزهای اخیر گفت: در روزهای آغازین تیرماه امسال وقوع یک فقره سرقت لوازم و محتویات خودرو به کلانتری ١١٢ ابوسعید اعلام شد که در همین راستا شناسایی سارق یا سارقان پرونده با دستور قانونی به ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ سپرده شد. ماموران در تحقیقات میدانی متوجه شدند که دزدی توسط دو سارق حرفه‌ای رخ داده است. با  تجمیع پرونده‌های مشابه و تحقیقات میدانی چهره افراد سارق نیز شناسایی شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری سارقان اظهارکرد: در گام بعدی از تحقیقات انتظامی، دستگیری متهمان در دستورکار ماموران پلیس قرار گرفت و پی‌جویی‌های افسران پرونده منجر به شناسایی مخفیگاه متهمان شد. در ادامه با شناسایی و انجام هماهنگی‌های قانونی هر دومتهم  در محل اختفایشان دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی منتقل شدند.

گودرزی تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های ابتدایی به بزه انتسابی اعتراف و اظهار کردند که با همکاری هم در چندماه اخیر مرتکب  ١٠٠ فقره دزدی لوازم و محتویات خودرو شده‌اند و اموال مسروقه را به یک مالخر فروخته‌اند. مالخر اموال مسروقه نیز در ادامه تحقیقات پلیسی شناسایی شد و ماموران پلیس در یک عملیات وی را در محل اختفایش دستگیر کردند. هر سه متهم نیز پس از بررسی‌های کلانتری به دادسرا معرفی و با دستور قانونی راهی زندان شدند.

دستگیری سارق محتویات خودرو با ۴۰ فقره دزدی

رییس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به دستگیری یک سارق دیگر لوازم خودرو اظهارکرد: درپی دریافت گزارش یک فقره سرقت محتویات و قطعات خودرو در محدوده ولنجک ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، بررسی موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی با بررسی‌های اطلاعاتی و شیوه‌های پلیسی سارق را شناسایی کردند و در عملیاتی غافلگیرانه وی را در محل اختفای خود در شمال تهران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. سارق دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به ۴۰ فقره دزدی قطعات و محتویات خودرو در شمال تهران معترف شد و علت سرقت را اعتیاد به مواد مخدر و تامین هزینه مصرف مواد مخدر اعلام کرد.

گودرزی با اشاره به شناسایی برخی از مالباختگان این پرونده گفت: در همین زمینه نیز تعدادی از مالباختگان شناسایی شدند و متهم با دستور قضایی به زندان منتقل شد. شناسایی مالخران و کشف جزئیات پرونده نیز همچنان در جریان است.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=12293

دیدگاه شما

آخرین اخبار