مقایسه ای از خودروی فرداT5  دانگ فنگ با فیدلیتی
کد خبر: ۱۲۵ | تاریخ انتشار : ۱۵-۱۰-۱۴۰۰ - ۷:۰۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

از زمانیکه فردا موتور اعلام کرد خودروی T5 مدل ۲۰۱۸ را در بازار ایران عرضه خواهد کرد سوالات زیادی در انتخاب این خودرو و مقایسه با فیدلیتی بهمن در محافل بازار خودرو مطرح شده است.

به گزارش ماشین نیوز ؛خودروی فیدلیتی که از کمپانی جیتور چری و محصول سال ۲۰۲۰ است در حقیقت به نام جیتور X70S بوده که در کشورهای اروپایی، امارات، عربستان و همچنین آمریکای جنوبی عرضه شده اما دانگ فنگ T5 به جهت اخذ استانداردهای آلایندگی سطح ۶ چین مجبور شد در سال ۲۰۱۹ با بهبود و توسعه موتورها، این خودرو را بروزرسانی کند.

دانگ فنگ اولین فیس لیفت T5 را روی این محصول پیاده سازی کرد و سرانجام این محصول با عنوان دانگ فنگ T5مدل ۲۰۲۰ به بازار چین معرفی شد البته مدلی که خودروساز فردا موتور عرضه می کند یک مدل قدیمی این خودرو است.

خارج از کارکردهای دو خودرو که در جدول زیر اشاره شده نشان از برتری فیدلیتی دارد در نمای ظاهری خودروی فیدلیتی ۳۰ سانتی متر بلندتر از خودروی فردا T5 است و رینگ ۲۰ اینچ فیدلیتی و کلاستر TFT در این خودرو مشهود است. در بازار چین فروش فیدلیتی X70S  در سال ۲۰۲۰ بالای ۱۳۰ هزار دستگاه بوده و جزء ده خودرو با بیشترین فروش در چین قرار داشته است، این در حالی است که دانگ فنگ T5 در سال ۲۰۲۰ فقط ۳۲ هزار دستگاه به فروش رساند.

موفقیت فیدلیتی در بازار دبی، عربستان و آمریکای جنوبی که معدن خودروهای بین المللی هستند جذابیت این خودرو را نشان می دهد ولی با این همه آنچه فاصله جذابیت این دو خودرو را بیشتر می کند قیمت عرضه این خودرو است.

در بخش آپشن نیز خودروی فیدلیتی به دوربین ۳۶۰ درجه، رادار نقطه کور و گیربکس دوکلاچه شش سرعته گتراگ (آلمان) مجهز است در حالیکه خودروی فردا T5 فقط دارای گیربکس شش سرعت ساخت چین است.

فردا موتور هم اکنون خودروی T5را با قیمت یک میلیارد و ۳۰ میلیون تومان و با تحویل ۶۰ روزه به فروش می رساند ولی خودروی فیدلیتی با قیمت ۷۳۵ میلیون تومان فاصله مشهودی در قیمت و کیفیت با خودروی دانگ فنگ T5 دارد. البته باید دید بهمن با عرضه فیدلیتی پرستیژ با موتور ۲۳۰۰ و SUV کوپه دیگنیتی پرستیژ با موتور ۲۰۰۰ چه میزان از این فاصله مطلوبیت را با خودروی دانگ فنگ بیشتر خواهد کرد.

در بخش خدمات پس از فروش که در این ‌بین می‌تواند مشتریان را به سمت فیدلیتی متمایل سازد، خدمات پس از فروش گسترده‌تر گروه بهمن به‌ عنوان یک خودروساز باسابقه است که نمایندگان پرشماری را در سراسر کشور جهت ارائه خدمات به مشتریان خود به خدمت گرفته است.

هم اکنون خودروی فیدلیتی بهمن موتور با گارانتی ۵ سال یا ۱۵۰هزار کیلومتر و سرویس های ادواری در سال اول تا ۲۰هزار کیلومتر رایگان عرضه می شود و خودروی فردا T5 نیز با گارانتی ۵ سال و ۱۰۰ هزار کیلومتر در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

Column1 Fidelity Prime T5 Farda Motors
Price
length*Width*Height ۴۷۵۰*۱۹۱۰*۱۷۱۰ ۴۴۶۰*۱۸۲۰*۱۷۲۰
wheelbase ۲۷۲۰ ۲۷۲۰
Powertrain ۱.۵ Liter Turbo ۱.۵ Liter Turbo
Maximum Power (HP) ۱۵۶.۰۰ ۱۵۶
Maximum Torque (N.M) ۲۳۰ ۲۳۰
Transmission Type ۶ DCT ۶AT
Fuel Consumption ۷.۵ ۷.۴
Emission Euro 5 Euro 5
Chasis
EPS EPS
ABS+BA-EBD-EBA ABS-BA-CBD-EBD
HAC HAC
TCS HDC – TCS
EPB + Autohold EPB + Autohold
LDW+BSD LDW + BSD
R20 255/45 R18 215/65
Eco/Sport Mode
Safety
Front dual airbags Front dual airbags
 side airbags  side airbags
Front/rear curtains
۳۶۰ Degree Camera
Cruise Contrl Cruise Contrl
Front and Rear sensor Rear sensor
Driving Recorder front collision warning
Interior
Electric A/C Automatic  A/C + dual zoning
Power front seats Power driver seat
hetaed front seat hetaed front seat
Ambient Lighting Ambient Lighting
Sunroof Panorama Sunroof Panorama
Electric Appliance
  TFT10.25 LCD instrument ۱۲ LCD instrument
Easy Access Trunk Electric Trunk
LED headlamp LED Daylight
LED taillight
Auto Light Auto Light
warranty ۱۵۰,۰۰۰km/five-year ۱۰۰۰۰۰km/five-year
Especial service One-year free service ——-
Price ۷۳۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۰۳۵,۰۰۰,۰۰۰

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=125

دیدگاه شما

آخرین اخبار