همه محورهای شمالی باز است
کد خبر: ۱۲۵۴ | تاریخ انتشار : ۱۱-۱۱-۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مرکز کنترل اطلاعات و ترافیک راهور ناجا اعلام کرد: انسداد جاده هراز با توجه به شرایط جوی و تسهیل در تردد هموطنان، عملیات عمرانی در تونل نشل که بنا بود به مدت پنج روز انجام شود، لغو و به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش ماشین نیوز ؛مرکز کنترل اطلاعات و ترافیک راهور درباره وضعیت انسداد راه ها از لغو انسداد جاده هراز به علت انجام عملیات عمرانی در هفته جاری خبر داد و اعلام کرد: این اساس این جاده در هفته جاری باز و هموطنان می توانند در این مسیر تردد کنند.

براساس این گزارش، اکنون همه جاده های اصلی منتهی به استان‌های شمالی هراز، فیروزکوه و چالوس و آزادراه قزوین رشت باز و قابل استفاده است.

به گزارش این مرکز، محورهای اصلی چالوس و آزادراه تهران – شمال و بالعکس، دهگلان – حسین آباد، آزادراه خرم آباد – پل زال (باند غربی)، زهکلوت – ایرانشهر، ریگان – ایرانشهر، کنارگذر مالک آباد – توره (کمربندی شمالی اراک) و محور توره – بروجرد مسدود هستند.

همچنین محورها گنجنامه – تویسرکان، سروآباد – پاوه، سی سخت – پادنا، پونل – خلخال، وازک – بلده، هشتگرد – طالقان و لاسم – ارجمند دارای انسداد فصلی است.

بر اساس این گزارش، محورهای فرعی میل نادر – سفیدآبه، یاسوج – چرام، پاتاوه – دهدشت، دندی – تکاب، سه راهی ایرانخواه – تکاب، برجک – زهکلوت، جیرفت – هیشین، مهاباد – پسوه، ارزوی حاجی آباد (سیرجان)، سروآباد – اورامانات، سرایان – بیرجند، جاسک – بشاگرد، سروآباد – کامیاران، منوجان – هشتبندی، رودبار – مظفرآباد، رودبار – آبسردوئیه، رودبار – بیژن آباد، بزمان – دلگان، تهم – چورزق، دلگان – هودیان، فنوج – کتیج – رمشک، بیجار – قروه، بیجار – تکاب، دهگلان – بلبان آباد، زنجان – طارم، جلگه – چاه اسحاق، نهاوند – نورآباد، تنگه کوشک – سومار و کوهرنگ – بازفت – مسجد سلیمان مسدود هستند.

وضعیت محدودیت تردد با تغییر مسیر

مرکز کنترل ترافیک در مورد وضعیت محدودیت تردد با تغییر مسیر هم اعلام کرد: محور دالکی – برازجان تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین کمربندی قدیم برازجان انجام می شود. محور بندرخمیر – بندرلنگه هم تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین بندرخمیر – دژگان – بندرلنگه انجام می شود.

همچنین محور بندرخمیر – بندرعباس هم تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین سه راهی گچین – سه راهی منبع آب انجام می شود؛ سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار می باشند.

حذف سفرهای غیرضروری و رعایت کامل قوانین و مقررات رانندگی در روزهای برفی

طبق مرکز کنترل اطلاعات و ترافیک راهور ناجا، آخرین وضعیت جوی، بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، سمنان، قم، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، لرستان، کرمان، کرمان جنوب، سمنان، البرز، تهران، مازندران و گلستان پیش بینی شده است.

همچنین در برخی از محورهای استان های بوشهر، سیستان و بلوچستان، خوزستان و هرمزگان بارش باران و برای استان های اردبیل، گیلان، مازندران، مرکزی، زنجان، البرز، لرستان و چهار محال و بختیاری و محورهای قزوین-رشت، کرج-چالوس، هراز بارش برف گزارش شده است.

تداوم بارندگی ها و برودت هوا،  وضعیت متفاوت و خاصی را برای سفرهای بین شهری ایجاد کرده که در همین راستا، پلیس راهور به هموطنان توصیه کرد: هموطنانی که نیاز به سفر ضروری دارند برای تردد به این استان ها باید آمادگی لازم برای رانندگی در شرایط بارندگی را داشته باشند.

وزش باد شدید و بروز پدیده مه در جاده ها بر میدان دید رانندگان تاثیر منفی گذاشته و باعث کاهش دید می شود که در این وضعیت ضمن کاهش سرعت در رانندگی باید از چراغ روشن در حین تردد به منظور دیده شدن و پیشگیری از تصادف اقدام کرد.

همچنین کاهش شدید دما موجب بروز لغزندگی در جاده های کوهستانی می‌شود و رانندگی بدون در نظر گرفتن سرعت مطمئنه احتمال واژگونی و تصادفات جلو به عقب را افزایش می دهد. مطمئنا در این شرایط برای رانندگی در جاده ها همراه داشتن تجهیزات زمستانی از قبیل زنجیر چرخ در خودرو الزامی است.

در روزهای بارندگی هفته های گذشته، متاسفانه عدم رعایت احتیاط برخی از رانندگان بویژه برخی از رانندگان اتوبوس های مسافربری حوادثی را رقم زد که می توانست با کمی دقت و  رعایت مقررات رانندگی در شرایط بارندگی از آنها پیشگیری کرد. بنابراین رانندگان به ویژه در بخش حمل کالا، بار و مسافر در این شرایط لازم است مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده ها، رعایت احتیاط بیشتر و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی را در دستور کار خود قرار دهند.

اطمینان از آماده به کار بودن خودرو در این شرایط، سالم بودن برف پاک کن خودرو، داشتن زنجیر چرخ و سالم بودن سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر در این شرایط بسیار ضروری است و در این روزها حذف سفرهای غیرضروری و رعایت کامل قوانین و مقررات رانندگی برای شهروندان توصیه می‌شود.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=1254

دیدگاه شما

آخرین اخبار