مشتری خودروهای ولوو زیاد شد
کد خبر: ۱۹۲۱۱ | تاریخ انتشار : ۱۸-۱۰-۱۴۰۱ - ۹:۲۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت ولوو کارز در سوئد اعلام کرد فروش خودروهایش در ماه دسامبر افزایش یافته است اما به دلیل محدودیت کرونایی در چین، کمبود قطعات و سایر مشکلات زنجیره تامین، برای کل سال کاهش یافته است.

به گزارش ماشین نیوز ؛ ولوو کارز که مالکیت عمده آن متعلق به هلدینگ جیلی چین است، اعلام کرد که فروش در دسامبر ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به ۷۲ هزار و ۶۶۳ دستگاه رسید که شتابی جزئی نسبت به نوامبر داشت اما فروش سال ۲۰۲۲ با ۱۲ درصد کاهش به ۶۱۵ هزار و ۱۲۱ دستگاه رسید.

در بیانیه‌ای آمده است که عملکرد فروش کل سال تحت تأثیر چالش‌ها در سراسر زنجیره تأمین و همچنین محدودیت‌های تولید ناشی از کمبود قطعات و قرنطینه‌های مرتبط با کووید در چین قرار گرفته است. با وجود این، تقاضا برای خودروهای ولوو همچنان قوی است.

بر اساس گزارش رویترز، ولوو کارز اعلام کرد که خودروهای تمام الکتریکی در ماه دسامبر ۲۰ درصد از فروش خودرو را به خود اختصاص داده‌اند که نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است و مدل‌های قابل شارژ، از جمله خودروهایی که کاملاً برقی نیستند، ۴۴ درصد در ماه را به خود اختصاص داده‌اند که از ۴۲ درصد افزایش یافته است.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=19211

دیدگاه شما

آخرین اخبار