مخالفان عرضه خودرو در بورس راهکار جایگزین پیشنهاد دهند
کد خبر: ۱۹۷۷۲ | تاریخ انتشار : ۲۶-۱۰-۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

وزیر اقتصاد گفت: در موضوع عرضه خودرو در بورس کالا، منتقدین راهکار بدیل پیشنهاد کنند نه اینکه به روش‌های اشتباه گذشته رجوع کنیم.

به گزارش ماشین نیوز ؛ احسان خاندوزی در میزگرد تخصصی بررسی عرضه خودرو در بورس کالا بیان کرد:  نباید به مصرف کننده اجحاف شود، و نباید به خاطر مصرف کننده، با اعمال سیاست‌های دستوری چشم‌انداز تولید را تیره و تار کرد. برای به ثمر نشستن و انگیزه دادن به تولیدکننده غیر از سیاست تحریک تقاضا، نیازمند این هستیم که در سمت عرضه به نحوی عمل کنیم که چشم‌انداز سودآوری برای تولیدکننده مبتنی بر بهبود کیفیت مثبت باشد و تولیدکننده انگیزه این را داشته باشد که با تمام ظرفیت کار کند.

او در ادامه افزود: در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین، تولید کمتر از ظرفیت‌های موجود، محصول سیاست‌های کلان و نادرست است و در همین راستا برای رشد تولید و اشتغال باید سیاست‌های صحیح اتخاذ شود. دسترسی منصفانه و قیمت‌گذاری منصفانه برای مردم و مصرف کننده و تولیدکننده از ضرورت‌های تحقق این مهم هست. نباید به مصرف کننده اجحاف شود، و هم زمان نباید به خاطر مصرف کننده، با اعمال سیاست‌های دستوری چشم انداز تولید را تیره و تار کرد.

او می گوید: به روش‌های اشتباه گذشته در عرضه خودرو رجوع نکنیم رویکرد دولت سیزدهم محدود کردن ویژه‌خواری، توسعه دسترسی مردم و بهبود چشم‌انداز تولید و تولیدکننده به صورت هم زمان است.سیاست‌گذار به دنبال انتخاب بهینه است و هزینه‌های احتمالی آن را هم می‌پذیرد. اگر سازوکار‌های کم‌هزینه و پر منفعت‌تر از سازوکار‌هایی که سال‌های قبل آزموده‌ایم وجود دارد، ما استقبال می‌کنیم و پذیرای آن هستیم.

به گفته خاندوزی، در موضوع عرضه خودرو در بورس کالا، منتقدین راهکار بدیل پیشنهاد کنند نه اینکه به روش‌های اشتباه گذشته رجوع کنیم. تحلیل‌های دقیق را جایگزین تحلیل‌های غلط و سطحی کنیم و به اتکای آن تصمیمات صحیح بگیریم.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=19772

دیدگاه شما

آخرین اخبار