فروش طرح ترافیک روزانه متوقف شد
کد خبر: ۱۹۸۱۸ | تاریخ انتشار : ۲۷-۱۰-۱۴۰۱ - ۸:۰۱ | نسخه چاپی نسخه چاپی

دبیر کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا جزئیات کامل و مصوبات این کارگروه را اعلام کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛علیرضا مزینانی در تشریح مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا گفت: براساس تصمیم کارگروه هماهنگی مواقع اضطرار آلودگی هوای استان، با توجه به افزایش آلودگی هوا، همه کودکستان‌ها و مراکز پیش دبستانی فردا سه شنبه شنبه ۲۷ دیماه تعطیل و فعالیت آموزشی همه مقاطع تحصیلی در تهران و شهرستانهای استان به جز فیروزکوه و دماوند، غیر حضوری بوده و بصورت مجازی برگزار می‌شود.

مزینانی افزود: ممنوعیت فعالیت کارخانه‌های شن، ماسه، بتن و آسفالت و جلوگیری از تردد شبانه کامیون‌ها به استثنای کامیون‌های حامل سوخت، مواد غذایی و مواد فاسد شدنی و نیز جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط پلیس راهور در روز سه شنبه از مصوبات کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران است.

وی همچنین با اشاره به توقف فروش و صدور مجوز طرح ترافیک روزانه خودروها از سوی شهرداری تهران، افزود: طرح تردد زوج و فرد خودروها از درب منازل برای فردا در تهران اجرایی می‌شود.

دبیرکارگروه هماهنگی مواقع اضطرار هوا تصریح کرد: همچنین جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها در پایانه‌ها توسط شهرداری تهران و ممانعت از فعالیت‌های عمرانی تشدیدکننده آلودگی هوا و مقابله و نظارت بر پسماندسوزی توسط شهرداران استان، ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان و جانمایی پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر نیز برای روز سه شنبه ۲۷ دی ماه از دیگر مصوبات است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین بر استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی آحاد مردم و به ویژه گروه‌های حساس شامل کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار، شاغلان پلیس راهور و شهرداری‌ها که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز را دارند، تاکید کرد.

مزینانی در ادامه از شهروندان خواست تا از ترددهای غیر ضرور و فعالیت‌های ورزشی و مستمر در محیط‌های باز پرهیز کنند.

بر اساس این گزارش دانشگاه‌ها و ادارات به فعالیت خود ادامه داده و تعطیل نخواهند بود و امتحانات پایه دوازدهم مطابق برنامه کشوری برگزار می‌شود.

همچنین این مصوبات برای همه شهرستان‌های استان به غیر از دماوند و فیروزکوه لازم الاجرا است.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=19818

دیدگاه شما

آخرین اخبار