کشف بیش از ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در سرپل‌ذهاب
کد خبر: ۱۹۹۲۵ | تاریخ انتشار : ۲۸-۱۰-۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: ۱۶ هزار و ۲۷۰ لیتر گازوئیل قاچاق در این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون کشف و توقیف شده است.

به گزارش ماشین نیوز ؛«صدرالله بابلی» روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سرپل‌ذهاب، افزود: همچنین در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز از ابتدای امسال تاکنون ۴۴۹ قبضه انواع سلاح و فشنگ جنگی، ۸۰۰ کیلو گرم کود شیمیایی، ۵۱۹ عدد فیلتر روغن ماشین، ۵۸۰ نخ انواع سیگار، ۲ هزار و ۸۵۸ لیتر مشروبات الکلی، ۲ هزار و ۳۰۰ عدد لوازم آرایشی، یک هزار و ۸۶۱ راس انواع احشام و ۲ هزار و ۸۹۰ انواع قرص های روانگردان کشف و توقیف شده است.

وی با بیان اینکه بدون هرگونه اغماض و چشم پوشی با متخلفان برخورد می شود، اظهار کرد: در این رابطه ۷۰ فقره پرونده برای متخلفان تشکیل و منجر به صدور حکم شده است.

فرماندار سرپل‌ذهاب با بیان اینکه قاچاق کالا ضربه مهلکی بر اقتصاد و تولید کشور وارد می‌کند، گفت: بی کیفیتی و مضرات کالاهای قاچاق وارداتی و نقش آن در اخلال در اقتصاد کشور بر کسی پوشیده نیست.

بابلی ادامه داد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، تکیه بر محصولات داخلی مهم است که در این رابطه رهبر معظم انقلاب اسلامی با دوراندیشی و نگاه عمیق نقشه راهبردی اقتصاد مقاومتی را برای مسوولان اجرایی کشور ترسیم کرده اند و همه ما وظیفه داریم در این راستا با جدیت و تلاش مضاعف اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: مقابله با پدیده شوم قاچاق به عنوان یک عارضه اقتصادی عوارض و تبعات متعدد در بخش های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نیازمند عزم ملی در پرتو همکاری مسوولان و مردم است.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=19925

دیدگاه شما

آخرین اخبار