اسقاط موتورسیکلت و خودروهای فرسوده با روند فعلی ۴۵۰ سال طول می‌کشد
کد خبر: ۱۹۹۸۳ | تاریخ انتشار : ۳۰-۱۰-۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو با اشاره به اسقاط تنها ۳۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه فرسوده در سال گذشته گفت: تقریبا ۴۵۰ سال طول می‌کشد تا کل وسایل نقلیه فرسوده اسقاط شوند.

به گزارش ماشین نیوز ،محمد مشهدی شریف با اعلام اینکه تعداد وسایل نقلیه فرسوده در کشور ۱۴ میلیون دستگاه است، گفت: نزدیک به ۹ تا ۱۰ میلیون موتور سیکلت فرسوده داریم، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه سواری فرسوده و ۵۰۰ هزار دستگاه وسایل حمل و نقل عمومی و کامیون فرسوده در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به اسقاط تنها ۳۰ هزار دستگاه در سال گذشته اظهار کرد: اگر ۱۴ میلیون را تقسیم بر ۳۰ هزار کنیم، تقریبا ۴۵۰ سال طول می‌کشد تا وسایل نقلیه فرسوده اسقاط شوند.

رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو با بیان اینکه ایراد آنجا است که صاحبان خودروهای فرسوده باید علاقه مند باشند که خودروی خودشان را تحویل مراکز اسقاط بدهند، ابراز کرد: بر اساس قانون خودرویی اسقاط می‌شود که قابلیت تردد داشته باشد و این به معنای لزوما روشن شدن نیست. در حقیقت فقط اگر خودرو با یک تعمیر کوچک مانند اضافه کردن باتری روشن شود، قابلیت اسقاط دارد.

وی با تاکید بر اینکه خوردویی امکان اسقاط دارد که ظاهر آن تکمیل باشد بیان کرد: این به معنای سالم بودن همه قطعات و اجزا نیست و اگر قطعات وجود نداشت باید آنها را تهیه کند.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=19983

دیدگاه شما

آخرین اخبار