۷۰۰ موتورسیکلت برقی وارد ناوگان پستی کشور شد
کد خبر: ۲۰۰۳۱ | تاریخ انتشار : ۰۱-۱۱-۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به اینکه امروز از ۱۰۰ دستگاه موتورسیکلت برقی رونمایی می‌شود، گفت: سال آینده از خودروهای برقی در شرکت پست استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛آیین رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی صبح امروز با حضور علی سلاجقه؛ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، عیسی زارع‌پور؛ وزیر ارتباطات، علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران، حجت‌الاسلام مهدی خاموشی؛ رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و محمود لیالی مدیرعامل جدید شرکت ملی پست برگزار شد.

در ابتدای مراسم، محمود لیالی؛ مدیرعامل جدید شرکت ملی پست با اشاره به اهمیت مسئله محیط زیست و تاکید مقام معظم رهبری در این خصوص اظهار کرد: شرکت پست به عنوان نخستین دستگاه دولتی ورود جدی را برای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری داشته است و طی ۶ ماهه گذشته تلاش‌های بسیاری را در این زمینه انجام داد.

وی با اشاره به فاز نخست ورود موتورسیکلت‌های برقی به پایتخت اظهار کرد: ان‌شاءالله در فازهای بعدی بنا داریم ناوگان برقی را نیز وارد شرکت پست کرده تا بدین ترتیب بتوانیم سهم زیادی را در کاهش آلودگی‌ها داشته باشیم.

لیالی با اشاره به اینکه به‌زودی در سایر شهرها نیز از موتورسیکلت برقی به عنوان موتور کار در شرکت پست استفاده خواهد شد، گفت: ان‌شاءالله با مشارکت شهرداری‌ها و همراهی سایر بخش‌ها این شرایط فراهم خواهد شد و این مسئله ضمن فراهم کردن آسایش پستچی‌ها سهم زیادی نیز در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.

مدیرعامل جدید شرکت ملی پست با اشاره به اینکه سرانه پستی در کشور ما بسیار کمتر از سایر کشورها است، گفت: سرانه پستی در کشور آمریکا ۱۲۰۰، اتحادیه ۹۰۰ اما در کشور ما ۲۰ است و ان‌شاءالله بتوانیم با تلاش مضاعف سرانه پستی را در کشور توسعه بدهیم.

وی همچنین به پست سبز اشاره کرد و گفت: اتحادیه اروپا مسئله پست سبز را برای تمام شرکت‌های پستی تکلیف کرده است و ان‌شاءالله ما نیز در این مسیر گام برخواهیم داشت تا این مسئله محقق شود.

لیالی با اشاره به استفاده اکثر کشورهای دنیا از موتورسیکلت‌های برقی و خودروهای برقی به عنوان حمل و نقل در شرکت پست گفت: ما هم این مسیر را آغاز کرده‌ایم و ان‌شاءالله به تدریج بتوانیم موتور برقی و خودرو برقی را در شرکت پست توسعه بدهیم.

وی ادامه داد: نزدیک به ۵ هزار و ۳۰۰ موتورسیکلت در اختیار موظفین شرکت پست قرار دارد که این تعداد در شهر تهران ۱۲۵۰ دستگاه موتورسیکلت است که با مساعدت شهردار تهران و عقد قرارداد قرار است ۷۰۰ دستگاه موتورسیکلت وارد ناوگان حمل و نقل شرکت پست شود و جایگزین ۱۲۵۰ دستگاه موتورسیکلت غیربرقی بشود.

مدیرعامل جدید شرکت ملی پست با اشاره به اینکه امروز مراسم رونمایی مرحله نخست موتورسیکلت‌های برقی (۱۰۰ دستگاه موتورسیکلت برقی) است، گفت: این موتورسیکلت‌ها جایگزین موتورسیکلت‌های بنزینی خواهند شد و ان‌شاءالله با پیاده‌سازی موفق این طرح ۱۲۵۰ موتورسیکلت برقی جایگزین ۱۲۵۰ موتورسیکلت بنزینی خواهند شد.

لیالی با اشاره به اینکه سال آینده نیز اعتبار خوبی جهت جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی به جای موتورسیکلت بنزینی در نظر گرفته شده است، گفت: انتظار داریم رئیس سازمان محیط زیست نیز نیم نگاهی را به شرکت پست داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به مزیت‌های موتورسیکلت برقی گفت: این موتورسیکلت‌ها علاوه بر کاهش آلودگی هوا و صوت نیز موجب راحتی پرسنل شرکت پست خواهند شد.

مدیرعامل جدید شرکت ملی پست خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله سال آینده در هفته هوای پاک نیز شاهد ورود خودروهای برقی به ناوگان حمل و نقل شرکت پست خواهیم بود.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=20031

دیدگاه شما

آخرین اخبار