نکات کلیدی برای کاهش تصادفات در روزهای بارانی
کد خبر: ۲۰۶۰۹ | تاریخ انتشار : ۱۰-۱۱-۱۴۰۱ - ۸:۳۴ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بایدها و نبایدهای ترافیکی در روزهای بارانی را بیان کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ علی‌اصغر شریفی؛ رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران در مورد بایدها و نبایدهای ترافیکی در روزهای بارانی اظهار کرد: با توجه به آغاز صبح امروز بارندگی‌های فصل پاییز در سطح معابر پایتخت و استفاده بیشتر شهروندان از خودروهای شخصی رعایت چند نکته اساسی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود که با به‌کارگیری آنها از میزان بروز تصادفات می‌توان تا حدود زیادی کاست.

شریفی گفت: نکته مهم رانندگی در آب و هوای بارانی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت کنند و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.

وی افزود: بارش باران احتمال برخورد و تصادفات خودروها را به‌علت لغزنده بودن سطح آسفالت و معابر چندین برابر می‌کند. به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه‌صدر بیشتری از رانندگان را می‌طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان باید فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت کنند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: نکته مهم دیگر بازدید و رفع نقص سیستم‌هایی مانند تهویه و برف‌پاک‌کن قبل از شروع بارندگی‌هاست که این دو مورد در رانندگی مطلوب و دید مناسب می‌تواند بسیار اثرگذار بوده و کارکرد برف پاک کن می‌تواند باعث کاهش تصادفات شود.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=20609

دیدگاه شما

آخرین اخبار