شاهکار جدید پورشه، عصاره گذشته برای دنیای آینده
کد خبر: ۲۰۷۲۰ | تاریخ انتشار : ۱۱-۱۱-۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

پورشه به‌مناسبت ۷۵ سالگی مدل کلاسیک ۳۵۶ از یک کانسپت خاص رونمایی کرده است.

به گزارش ماشین نیوز ؛این کانسپت ویژن ۳۵۷ نام دارد و از طراحی بسیار زیبا و جذابی برخوردار است. در این پروژه، طراحان پورشه المان‌های قدیمی و مدرن را ترکیب کرده و اتومبیلی کاملأ متمایز پدید آورده‌اند. از لحاظ فنی، این خودرو اشتراکات زیادی با ۷۱۸ Cayman GT۴ RS دارد و از موتوری مشترک با آن سود می‌برد. این موتور ۴۹۳ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

شاید بدانید ۳۵۶ یکی از موفق‌ترین تولیدات شرکت پورشه است. در توصیف موفقیت این مدل همین بس که تا سال ۱۹۶۵ حدود ۷۸ هزار دستگاه از آن روانه بازار شد. این خودرو نام پورشه را بر سر زبان‌ها انداخت و راه را برای پیشروی آن هموار کرد.

طراحی گیرا و جذاب

برای بدنه کانسپت ویژن ۳۵۷، پورشه از رنگ دوگانه استفاده کرده؛ بخش اعظمی از بدنه این خودرو به رنگ خاکستری یخی متالیک است. سپر جلو و برخی قطعات دیگر نیز به رنگ خاکستری روشن متالیک هستند. عدد بزرگ ۷۵ هم به فلسفه وجودی این کانسپت اشاره می‌کند!

شاهکار جدید پورشه، عصاره گذشته برای دنیای آینده

کانسپت پورشه ویژن ۳۵۷، همانند ۳۵۶ کلاسیک دارای شیشه جلوی خمیده است. استفاده از ستون‌های مشکی، این شیشه را با شیشه‌های جانبی یکپارچه نشان می‌دهد. چراغ‌های اصلی گرد این کانسپت و شبکه حاضر در پشت خودرو، به ۳۵۶ اصلی اشاره دارند. این چراغ‌ها مثل محصولات روز کمپانی دارای گرافیکی با ۴ المان هستند. چراغ ترمز حاضر در شبکه عقب هم ادای احترامی است به مدل کلاسیک.

جدیدترین کانسپت پورشه، بدنه بسیار سیال و ایرودینامیکی دارد. اگر به تصاویر ویژن ۳۵۷ نگاه کنید، ابتدا اثری از دستگیره‌های در نخواهید دید. اما با کمی دقت بیشتر می‌توان آنها را روی ستون B پیدا کرد. همچنین خبری از آینه‌های جانبی نیست و دوربین‌های ایرودینامیک، تصویر اطراف خودرو را در اختیار راننده می‌گذارند. این مفهومی مدرن به رینگ‌های ۲۰ اینچی منیزیمی سبک‌وزن مجهز است.

مشخصات فنی کانسپت پورشه ویژن ۳۵۷

هر چقدر که از نظر ظاهری پورشه ویژن ۳۵۷ و ۳۵۶ کلاسیک شبیه هم هستند، در بخش فنی به‌همان نسبت با هم تفاوت دارند. نیروی مورد نیاز مدل کانسپت، توسط موتور ۴ لیتری ۶ سیلندر متعلق به ۷۱۸ Cayman GT4 RS تأمین می‌شود. این موتور توانایی تولید ۴۹۳ اسب بخار قدرت و ۴۴۹ نیوتن متر گشتاور را دارد و تا ۹۰۰۰، دور می‌گیرد.

شاهکار جدید پورشه، عصاره گذشته برای دنیای آینده

گفتنی است پورشه ویژن ۳۵۷ در تالار درایو گروه فولکس واگن واقع در برلین آلمان، به نمایش گذاشته شده؛ همان‌طور که قابل حدس است، این مفهومی یک پروژه مطالعاتی در زمینه طراحی محسوب می‌شود و پورشه برنامه‌ای برای تولید انبوه آن ندارد.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=20720

دیدگاه شما

آخرین اخبار