تاکسی رباتیک بایدو آزمایش شد /فیلم
کد خبر: ۲۰۷۸ | تاریخ انتشار : ۰۱-۱۲-۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت خودروسازی بایدو سرویس تاکسی خودرانش را در مرکز شهر شنژن با ۱۳ میلیون جمعیت آزمایش کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛این آزمایش که ۵ شنبه هفته قبل انجام شد، نخستین عملیات استفاده از خودروی خودران در منطقه ای پر جمعیت در چین به حساب می آید.

هرچند طی آزمایش برای احتیاط، رانندگان پشت فرمان خودروی خودران حضور داشتند اما چنین پیشرفتی آینده را تغییر می دهد.

بایدو در شهر شنژن ۵۰ ایستگاه مختلف برای سوار و پیاده کردن مسافران تعیین کرده است. افراد می توانند با استفاده از اپلیکیشنی به نام «آپولو گو»، یکی از این تاکسی ها را سفارش دهند.

این درحالی است که دولت چین در ماه نوامبر ۲۰۲۱ میلادی اجازه داد نخستین تاکسی های خودران وارد جاده ها شوند و یک منطقه آزمایشی طراحی کرد که شرکت های مختلف پس از دریافت اجازه از قانونگذار، می توانند در آنجا خودروهای خودران شان را تست کنند.

اما بایدو تنها خودروساز خودرانی نیست که سرویس تاکسی در چین ارائه می کند. شرکت های «دیپ روت»، «پونی. آ آی» و «اتو ایکس» نیز آزمایش تاکسی های رباتیک شان را آغاز کرده اند.

چاینا دیلی در گزارشی در این باره می نویسد: شنژن هفتمین شهر در چین است که بایدو سرویس خودروهای خودرانش را در آنجا ارائه می کند. این شرکت تصمیم دارد عملیات خودروهای خودرانش را تا ۲۰۲۵ میلادی در ۶۵ شهر و تا ۲۰۳۰ میلادی در ۱۰۰ شهر اجرا کند.

طی آزمایش در شهر شنژن، برای نخستین بار خودروی خودران بایدو وارد منطقه مرکز شهر شد. منطقه نانشان (محل انجام آزمایش) یکی از شلوغ ترین مناطق در جنوب چین به حساب می آید و در آن تعداد زیادی از شرکت های بزرگ با تقاضای انبوه برای سرویس حمل ونقل فعالیت می کنند.

 

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=2078

دیدگاه شما

آخرین اخبار