هوندا هیدروژنی آمد
کد خبر: ۲۱۰۱۸ | تاریخ انتشار : ۱۷-۱۱-۱۴۰۱ - ۷:۱۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت هوندا موتور ژاپن اعلام کرد که تولید سیستم پیل سوختی هیدروژنی جدیدی را که به طور مشترک با شرکت جنرال‌موتورز ساخته شده است، در سال جاری آغاز خواهد کرد و به تدریج فروش خود را در این دهه افزایش خواهد داد تا تجارت هیدروژنی خود را گسترش دهد.

به گزارش ماشین نیوز ؛هوندا فروش سالانه حدود ۲۰۰۰ دستگاه از سیستم جدید را در اواسط این دهه هدف قرار خواهد داد، این شرکت اعلام کرد که هدف آن افزایش این میزان به ۶۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۳۰ است.

این خودروساز ژاپنی به دنبال گسترش استفاده از سیستم جدید خود نه تنها برای وسایل نقلیه الکتریکی سلول سوختی (FCEVs)، بلکه وسایل نقلیه تجاری مانند کامیون‌های سنگین، به عنوان نیروگاه‌های ثابت و در ماشین‌آلات ساختمانی است.

شینجی آئویاما، مدیر اجرایی ارشد هوندا در جریان یک رویداد شرکت در توکیو به خبرنگاران گفت که هوندا تولید سیستم پیل سوختی هیدروژنی را از طریق سرمایه‌گذاری مشترک خود با جنرال‌موتورز در سال جاری آغاز خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت قصد دارد با سیستم نسل بعدی، پایداری بیشتری نسبت به سیستم پیل سوختی قدیمی خود داشته باشد و هزینه‌ها را تا دو سوم کاهش دهد.

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=21018

دیدگاه شما

آخرین اخبار