هشدار هوندا برای مشتریان آمریکایی
کد خبر: ۲۱۰۸۲ | تاریخ انتشار : ۱۸-۱۱-۱۴۰۱ - ۹:۳۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

خودروسازی هوندا برای ۸۲۰۰ خودروی آمریکایی به دلیل خطرات کیسه هوا هشدار «رانندگی نکنید» ارسال کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛شرکت هوندا موتور برای ۸۲۰۰ خودروی آکورا و هوندا با کیسه هوای تعمیر نشده تاکاتا در آمریکا اخطار «رانندگی نکنید» صادر کرد.

این هشدار فوری انواع خودرو‌های هوندا آکورد تولید سال‌های بین ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳، سیویک CR-V و Odyssey، Pilot و Acura ۳.۲CL و ۳.۲ TL را پوشش می‌دهد.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) اعلام کرد که صاحبان این وسایل نقلیه نباید تا زمانی که تعمیر نشده اند رانندگی کنند و هشدار داد که خطر برای سرنشینان این خودرو‌ها جدی است.

بیش از ۳۰ مرگ در سراسر جهان که شامل حداقل ۲۳ مورد مرگ و میر در ایالات متحده می‌شود و همچنین صد‌ها جراحت در وسایل نقلیه خودروسازان مختلف از سال ۲۰۰۹ به نقص فنی کیسه هوای شرکت تاکاتا مرتبط است که می‌تواند منفجر شود و ترکش‌های فلزی کشنده را در داخل وسایل نقلیه پرتاب کند.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها ماه گذشته اعلام کرد که مرگ راننده یک خودروی آکورد در سال ۲۰۰۲ آمریکا به دلیل نقص در کیسه هوا بوده است. هوندا ۱۷ کشته و بیش از ۲۰۰ مجروح در ایالات متحده را در ارتباط با نقص فنی بادکننده کیسه هوای تاکاتا گزارش کرده است.

در طول دهه گذشته، بیش از ۶۷ میلیون دستگاه بادکننده کیسه هوای تاکاتا در ایالات متحده توسط بیش از ۲۰ خودروساز در سراسر جهان فراخوان شده اند که این بزرگترین فراخوان ایمنی ایمنی خودرو در تاریخ است.

NHTSA می‌گوید ۸.۵ میلیون وسیله نقلیه تعمیر نشده باقی مانده اند، که شامل ۳.۶ میلیون خودرو جنرال موتورز (GM.N) و ۱.۲ میلیون خودرو هوندا می‌شود.

هوندا روز جمعه اعلام کرد که بیش از ۱۸.۳ میلیون دفعه با روش‌هایی از جمله اعلان‌های پستی، ایمیل ها، تماس‌های تلفنی و بازدید از خانه به خانه، تلاش کرده است با مالکان خودرو‌های دارای نقص ارتباط برقرار کند. این خودروساز ژاپنی تاکید کرد که خودرو‌های یدک کش رایگان را برای تعمیرات ارائه می‌دهد.

در ماه نوامبر، شرکت استلانتیس پس از گزارش سه مرگ ناشی از تصادف ناشی کیسه هوای معیوب از صاحبان ۲۷۶ هزار وسیله نقلیه قدیمی در آمریکا خواست که بلافاصله رانندگی را متوقف کنند.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=21082

دیدگاه شما

آخرین اخبار