فروش خودروی هوندا نزولی شد
کد خبر: ۲۱۳۶۴ | تاریخ انتشار : ۲۴-۱۱-۱۴۰۱ - ۸:۳۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت هوندا موتور ژاپن افزایش ۲۲ درصدی سود عملیاتی سه ماهه سوم را بهتر از حد انتظار نشان داد زیرا ین ضعیف به جبران افزایش هزینه‌های مواد خام و کاهش تولید و فروش خودرو در میان کمبود تراشه‌های کامپیوتری کمک کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ سود عملیاتی برای سه ماه منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۸۰.۴ میلیارد ین (۲.۱۳ میلیارد دلار) بود و این در مقایسه با میانگین برآورد ۲۳۹.۴ میلیارد ین در نظرسنجی از ۱۱ تحلیلگر Refinitiv و سود عملیاتی ۲۲۹.۴ میلیارد ین در مدت مشابه سال قبل است.

این خودروساز در چین به دلیل شیوع کووید و کمبود تراشه در سه ماهه سوم که تا ژانویه ادامه یافت و برخی از نمایندگی‌های آن به طور موقت بسته شدند، با مشکلاتی مواجه شد.

ایجی فوجیمورا، مدیر اجرایی هوندا گفت: فروش در چین در ماه ژانویه حدود ۵۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. او گفت: این تأثیر در برنامه‌های اولیه ما لحاظ شد و افزود که فروش احتمالاً از فوریه بهبود می‌یابد.

در حالی که این خودروساز فروش واحدهای گروه خود را ۶.۱ درصد کاهش داد و از ۴.۱ میلیون دستگاه به ۳.۸۵ میلیون دستگاه رساند که عمدتاً به دلیل مشکلات در چین بود، به پیش‌بینی سود عملیاتی سالانه ۸۷۰ میلیارد ین برای سال منتهی به مارس پایبند بود و این در مقایسه با میانگین پیش‌بینی ۸۷۱.۲۸ میلیارد ین ۲۱ تحلیلگر است.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت عنوان کرد که فروش جهانی خودروی هوندا در ۹ ماه اول سال مالی ۸.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=21364

دیدگاه شما

آخرین اخبار