نکاتی که برای رانندگی بهتر به شما کمک می‌کند
کد خبر: ۲۱۳۷۶ | تاریخ انتشار : ۲۴-۱۱-۱۴۰۱ - ۹:۳۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

دانستن نکات مهم و آموزشی در حین رانندگی با خودرو‌های سواری موضوعی بسیار مهم است.

به گزارش ماشین نیوز ؛دانستن نکات مهم و آموزشی در حین رانندگی با خودرو‌های سواری موضوعی بسیار مهم است و  این مطلب برای رانندگان با تجربه و کم تجربه رانندگان با سابقه و ماهر یا غیر ماهر می‌تواند مفید و آموزنده باشد.

۱) برای اینکه رانندگیتان ایمن‌تر باشد و بابت حوادث نگرانی خاصی نداشته باشید؛ شماره گروه امداد یا شماره تعمیرکار را همیشه همراه خود داشته باشید تا در زمان یک اتفاق یا حادثه از آن‌ها کمک بگیرید.

۲) بدون اینکه به کلاچ یا ترمز نیاز داشته باشید آن را فشار ندهید و بدون دلیل ترمز نگیرید. همیشه حواستان به میزان سوخت و سرعت ماشین باشد و سعی کنید سرعت استاندارد را رعایت کنید.

۳) اگر تازه شروع به رانندگی کرده‌اید از داشتن بار اضافی در خودروی خود خودداری کنید چرا که بار اضافی هدایت ماشین را دشوار می‌کند.

۴) کمربند ایمنی را در هنگام حرکت نبندید و قبل از حرکت ببندید.

۵) زمانی که روی صندلی می‌نشینید و قصد رانندگی دارید، باید صندلی تان را در بهترین شرایط که برایتان مناسب باشد تنظیم کنید.

۶) اشیایی که پشت شیشه عقب خودرو قرار دارند را قبل از رانندگی بردارید تا مانع دید کامل شما نشوند.

۷) همگی ما می‌خواهیم زودتر به مقصد برسیم، ولی تنها کاری که تند رفتن انجام می‌دهد این است که خطر بروز تصادف یا احتمال جریمه شدن را بالا می‌برد. بهترین کار این است که با سرعت مجاز یا حتی کمتر از آن حرکت کنید.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=21376

دیدگاه شما

آخرین اخبار