اتوبوس‌های جدید با پلاک موقت وارد تهران شدند
کد خبر: ۲۱۴۵۲ | تاریخ انتشار : ۲۵-۱۱-۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مطرح کرد:

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت:۲۰۰ دستگاه اتوبوس از ۲۲ بهمن ماه و روزهای برفی با پلاک موقت وارد شهر شدند.

به گزارش ماشین نیوز ؛جلال بهرامی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در حاشیه یکصد و سی امین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تأمین ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: وزارت کشور و شهرداری تعهد تأمین دو هزار دستگاه اتوبوس را دارند و شهرداری قدرالسهم ۶۵۰ دستگاه را پرداخت کرده و ۱۸۰ دستگاه نیز تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه طبق طرح جامع تهران به ۹ هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد بیان کرد: در حال حاضر تعداد اتوبوس‌ها با احتساب بخش خصوصی بیش از دو هزار دستگاه است.

وی تصریح کرد: ۲۷ دستگاه اتوبوس روز گذشته بازسازی شده و برای ۵۰۰ دستگاه نیز قرارداد بازسازی منعقد شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه چند سال ورودی اتوبوس به ناوگان تضعیف شده بوده است گفت: اگر هر سال حتی ۱۰ تا ۱۵ دستگاه وارد می‌شد به این مشکل نمی‌رسیدیم که در حال حاضر نیاز تهران به هفت هزار دستگاه برسد.

بهرامی گفت: با خودروسازان داخلی قرارداد ساخت ۵ هزار دستگاه به امضا رسیده است و ۲ هزار دستگاه هم وزارت کشور باید به ما تحویل دهد.

بهرامی با بیان اینکه پنج هزار خرید مستقیماً از سوی شهرداری صورت می‌گیرد، تصریح کرد: این خرید از منابع داخلی شهرداری تأمین خواهد شد؛ در بخش اتوبوس برقی نیز وزارت کشور مذاکرات داخلی و خارجی را انجام داده است.

بهرامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا اتوبوس‌های خریداری شده هنوز در تهران مشاهده نمی‌شوند و با اشاره به پلاک گذاری اتوبوس‌ها گفت: از ابتدای سال ۴۰۰ دستگاه وارد ناوگان شده و ورود ۱۵۰ دستگاه به دلیل اینکه بحث پلاک داشتند به تأخیر افتاد، از این تعداد ۲۰۰ دستگاه از ۲۲ بهمن ماه و روزهای برفی با پلاک موقت وارد شهر شدند و رایگان به مردم خدمات دادند و هرکجا تجمیع مسافر داشته باشیم این اتوبوس‌ها به محل اعزام می‌شوند.

بهرامی با اشاره به مترو گفت: تکمیل خطوط قبلی مترو بعد خدمتی قوی دارد و تست گرم خط ۶ انجام شده و تست گرم خط هفت نیز فردا انجام می‌شود؛ در تلاش هستیم تا پایان سال پنج ایستگاه را افتتاح کنیم که اگر نتوانیم ناوگان را تأمین کنیم عملاً اثرگذار نخواهد بود.

منبع: مهر

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=21452

دیدگاه شما

آخرین اخبار