خودروساز سوئدی محصول کاملاً سازگار با محیط زیست می‌سازد
کد خبر: ۲۱۹۲ | تاریخ انتشار : ۰۶-۱۲-۱۴۰۰ - ۸:۳۴ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت خودروساز سوئدی پولستار سازنده خودروهای برقی اعلام کرد با مؤسسات آلمانی و سوئدی دیگری برای تولید یک خودروی کاملاً سازگار با محیط زیست همکاری می‌کند.

به گزارش ماشین نیوز ؛هدف از این همکاری سرعت بخشیدن به تلاش‌ها برای تولید خودرویی کاملاً عاری از انتشار کربن اعلام شده است. این خودروساز اعلام کرد بدین منظور چند قرارداد همکاری با یک شرکت نروژی سازنده آلومینیوم، یک شرکت سوئدی سازنده ایربگ و کمربند ایمنی سوئدی، یک شرکت آلمانی تأمین کننده تجهیزات روشنایی و الکترونیک و غیره برای جلوگیری از انتشار کربن از طریق بخش‌های مختلف خودروهای الکتریکی امضا کرده است.

صنعت خودروسازی در اروپا و چین برای افزایش تولید خودروهای برقی تحت فشار است و این در حالی است که تولید یک خودروی الکتریکی بیش از یک خودروی مصرف کننده سوخت‌های فسیلی به انتشار کربن در طبیعت می‌انجامد. علت اصلی این امر باتری‌های بزرگ مورد نیاز خودروهای برقی است.

مدیرعامل پولستار در بیانیه‌ای در این مورد گفت: از ابتدا مشخص بود که این یک مأموریت انفرادی نیست و ما بسیار هیجان‌زده هستیم که چنین مجموعه قوی از شرکای علاقه‌مند را ایجاد کنیم. هنوز زمانی برای تولید و عرضه خودروی مذکور اعلام نشده است.

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=2192

دیدگاه شما

آخرین اخبار