۵ بانک دیگر به سامانه فروش خودروهای وارداتی اضافه شد
کد خبر: ۲۲۰۸۷ | تاریخ انتشار : ۰۶-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱ | نسخه چاپی نسخه چاپی

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، پنج بانک جدید علاوه بر پنج بانک قبلی (تجارت، ملت، صادرات، ملی و قرض‌الحسنه مهر ایران) که از ابتدا به جهت واریز وجه علی‌الحساب ۵۰۰ میلیون تومان، معرفی شده بود، به سامانه فروش خودروهای وارداتی اضافه شد؛ بر این اساس بانک‌های سپه، کشاورزی، صنعت و معدن، رفاه و توسعه تعاون نیز مورد تایید هستند.

به گزارش ماشین نیوز ؛مرحله اول از ثبت‌ درخواست برای خرید خودروهای خارجی وارد شده که “مرحله ثبت‌نام متقاضیان و انجام فرآیند نوبت‌دهی” است،   از ۱۲ ظهر امروز (شنبه ۶ اسفند ماه) آغاز می‌شود.

طبق آنچه که در شرایط ثبت‌نام الزامی اعلام شده است، واریز و مسدود کردن مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را در حساب وکالتی فرد متقاضی نزد بانک‌های تعیین شده، است. این وجه علی‌الحساب تا زمانی که حق تقدم مشخص و نوبت تعیین شود و سپس بر اساس خودروهایی که عرضه و ثبت‌نام می‌شود، مبلغ اولیه را تکمیل وجه و واریز کنند.

همانطور که اعلام شده بود، برای تحقق این پیش‌شرط ثبت‌نام در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی (موجودی حساب بانکی ۵۰۰ میلیون تومانی به طور علی‌الحساب)، متقاضیان بایستی با مراجعه به شعب بانک‌های منتخب (تجارت، ملت، صادرات، ملی و قرض‌الحسنه مهر ایران) فرم مسدودی ۵۰۰ میلیون تومان برای خرید خودروی خارجی را پر می‌کردند.

وزارت صمت اعلام کرده بودکه سایر بانک‌های حائز شرایط نیز، پس از اتصال به سامانه، معرفی خواهند شد؛ فلذا بر این اساس پنج بانک دیگر شامل بانک‌های سپه، کشاورزی، صنعت و معدن، رفاه و توسعه تعاون نیز معرفی شدند و متقاضیان می‌توانند مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را در حساب‌های خود در این بانک‌ها مسدود کنند.

بر این اساس متقاضیان خرید خودروهای وارداتی از ساعت ۱۲ ظهر امروز (شنبه ۶ اسفند ماه) برای ثبت درخواست خود به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به آدرس saleauto.ir مراجعه کنند.

سایر شرایط عرضه، نحوه ثبت‌نام و هر آنچه که لازم است متقاضیان خرید خودروهای واردتی بدانند از لینک قابل مشاهده است.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=22087

دیدگاه شما

آخرین اخبار