پیشنهاد پلیس برای افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی
کد خبر: ۲۲۱۴۸ | تاریخ انتشار : ۰۷-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس پلیس راهور فراجا از بررسی پیشنهاد پلیس برای افزایش مبلغ جرائم رانندگی از سوی دولت خبر داد و گفت: در صورت موافقت دولت این رقم‌ها در نوروز ۱۴۰۲ اعمال خواهد شد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ سردار سید کمال هادیانفر در جلسه کمیته هماهنگی طرح‌های ترافیکی ویژه نوروز که پیش از ظهر امروز در شهرک آزمایش برگزار سد، با اشاره به ضرورت بازدارندگی جرائم رانندگی گفت: یکی از مجازات‌های مربوط به تخلفات رانندگی در کشورهای توسعه یافته محرومیت از خدمات اجتماعی است و افرادی که تخلف رانندگی داشته باشند از حضور در برخی از مسئولیت‌ها نیز منع خواهند شد چرا که قانونمداری افراد هم در سنجش صلاحیت آنان لحاظ می‌شود.

وی با بیان اینکه باید قوانین راهنمایی و رانندگی اصلاح شود، گفت: وقتی از افزایش مبلغ جریمه صحبت می‌شود منظور پرداخت جریمه نیست، منظور بازدارندگی جریمه است، جریمه یک میلیونی برای پرداخت نیست بلکه برای پیشگیری از ارتکاب تخلف است.

رئیس پلیس راهور فراجا افزود: در همین راستا هم ما پیشنهاد اصلاح قوانین راهنمایی و رانندگی را مطرح کردیم که انجام شد و در دستور قرار گرفته است .

 هادیانفر بااشاره به ارایه پیشنهاد پلیس برای افزایش مبلغ جرائم رانندگی به دولت، گفت: امیدواریم امروز این پیشنهاد بررسی و با آن موافقت شود و ما بتوانیم آن را در ایام نوروز ١۴٠٢ اجرا کنیم.

به گفته وی افزایش مبلغ جرائم رانندگی متناسب با نرخ تورم خواهد بود و این موضوع در قانون هم پیش‌بینی شده است و هدف ما نیز نه درآمد بلکه بازدارندگی جرائم است.

هادیانفر گفت: ببینید در برخی از کشورها جریمه یک تخلف برای خودرویی ٣٠٠٠ یورو است یعنی آن فرد باید تمام درآمد ماهانه خود را برای پرداخت جریمه یک تخلف بدهد.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=22148

دیدگاه شما

آخرین اخبار