بخش خصوصی صنعت خودرو را نجات می‌دهد
کد خبر: ۲۲۳۰۲ | تاریخ انتشار : ۰۹-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۸:۴۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو کمیسیون صنایع در مجلس شورای اسلامی:

عضو کمیسیون صنایع در مجلس شورای اسلامی می‌گوید؛ عملکرد برخی شرکت‌های موفق خودروساز و قطعه ساز گواه بر است که آنها  می‌توانند مشکلاتی که دامنگیر صنعت خودرو شده است را رفع نمایند.

به گزارش ماشین نیوز ؛الهوردی دهقانی نماینده مردم ورزقان با بیان اینکه در دو خودروساز داخلی زیرساخت‌ و پتانسیل لازم وجود دارد، بیان داشت: با وجود این شرایط اما شاهد زیان انباشته، مشکلات تولید، نارضایتی مردم در این صنعت هستیم.

وی با تاکید بر اینکه خصوصی سازی از فرامین هشت‌گانه رئیس جمهور مورد تاکید قرار گرفته است، اظهارداشت: حضور پررنگ بخش خصوصی می‌تواند صنعت خودرو را متحول کند چناچنه در برخی شرکت‌های خودروساز خصوصی شاهد تغییرات شاخص و مثبت در حوزه‌های کیفیت تولید، خدمات پس از فروش و سودآوری سهامداران و نیز رضایت مصرف کننده هستیم.
عضو کمیسیون صنایع در مجلس اظهارداشت: تخصص، دانش کافی، اهلیت و توانمندی در مدیریت درست و استفاده از گزاره‌های فهم اقتصادی برای حل بحران صنعت خودرو در کشور منجر به رفع بسیاری از مشکلات در صنعت خودرو و خودروسازان نیمه دولتی خواهد شد.
نماینده مردم ورزقان در مجلس با تاکید بر اینکه عملکرد برخی شرکت‌های موفق خودروساز و قطعه ساز گواه بر است که چنین بخش‌هایی می‌توانند مشکلاتی که دامنگیر صنعت خودرو شده است را رفع نمایند، خاطر نشان کرد: باید از برخی اعمال مانند انحصارگرایی دست بکشیم و یا حداقل در جای مناسب از آن استفاده شود، هم اکنون صنعت خودرو به یک اتحاد جمعی نیاز دارد تا از بحران کنونی بیرون رود و راه برون رفت آن ورود جدی بخش خصوصی در آن صنعت است که گام‌های جدی نیز در این عرصه برداشته شده است و در آینده نزدیک با عزم راسخ سیاست گذاران حتما ریل گذاری خودرو مسیر درست را طی خواهد کرد.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=22302

دیدگاه شما

آخرین اخبار