هیچ شرکتی حق پیش فروش خودرو ندارد
کد خبر: ۲۲۳۶۰ | تاریخ انتشار : ۱۰-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با هشدار به فروشندگان و دفاتر فروش خودرو در مورد پیش فروش غیر قانونی خودرو این استان، گفت: هیچ شرکتی حق پیش فروش خودرو ندارد و پیش فروش خودرو تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش ماشین نیوز ؛ناصر کاویانی، نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز،  گفت: طی نشستی که با موضوع پیش فروش خودرو در این استان برگزار شد، مواردی برای پیشگیری از وقوع جرم در حوزه پیش فروش خودرو مصوب شد.

نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر هیچکدام از شرکت‌ها و دفاتر فعال در زمینه خودرو مجوزی برای پیش فروش ندارند، بیان کرد: بر اساس یکی از مصوبات شرکت‌های پیش فروش خودرو ملزم به ارائه لیست کلیه فروش خودروها و پیش فروش‌های انجام شده به پلیس امنیت اقتصادی و اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی البرز و اتاق اصناف مرکز استان هستند.

وی با بیان اینکه تعهدات پیش فروش خودرو باید اجرایی شود، بیان کرد: بر اساس یکی دیگر از مصوبات مقرر شرکت‌ها و دفاتر فروش خودرو در صورت ادامه فروش نامه رسمی از شرکت‌های خودرو ساز ارائه کنند.

کاویانی با اشاره به اینکه بر اساس دیگر مصوبه این جلسه با توجه به اینکه اخلال در نظام بازار خودرو توسط دلالان صورت می‌گیرد، هر کدام از شرکت‌ها خودرو ملزم شدند که افرادی را که بصورت سبدی اقدام به خرید تعداد زیادی خودرو می‌نمایند اعلام کنند، ادامه داد: با توجه به منع پیش فروش خودرو، شرکت های مذکور صرفأ می‌توانند نسبت به فروش خودرو اقدام نموده و می‌بایست با مراجعه به اتحادیه صنف نمایشگاه داران برابر مقررات نسبت به تشکیل پرونده جهت اخذ پروانه کسب اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه رعایت همه این موارد برای شرکت‌های فعال در زمینه خودرو الزامی است، متذکر شد: شرکت‌های فعال در زمینه خودرو دارای نمایندگی در سطح استان و کشور باید اسامی مدیران عامل را با ذکر نام شرکت و آدرس به پلیس امنیت اقتصادی استان، اداره نظارت بر اماکن عمومی و اتاق اصناف مرکز استان اعلام کنند.

نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با اشاره به اینکه هیچ پیش فروشی نباید توسط دفاتر فروش و شرکت‌های فعال در زمینه خودرو انجام شود، ادامه داد: در حال حاضر نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خودروساز هم پیش فروش خودرو ندارند و پیش فروش خودرو نیاز به صدور مجوز از سوی شرکت‌های خودرو ساز دارد.

کاویانی با اشاره به اینکه مردم مراقب سرمایه‌های خود باشند و از خرید خودرو در غالب پیش فروش خودداری کنند، ادامه داد: مردم نباید فریب برخی آگهی‌های اغوا کننده پیش فروش خودرو را بخورند.

منبع:فارس

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=22360

دیدگاه شما

آخرین اخبار