۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در کیش کشف شد
کد خبر: ۲۲۸۲۰ | تاریخ انتشار : ۲۰-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش گفت: دریابانان ناوگروه شناوری این فرماندهی ۴۰هزار لیتر سوخت قاچاق از ۲ فروند لنج کشف کردند.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ علی اصغر جمالی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اجرای طرح برخورد و مبارزه با قاچاق سوخت، نیروهای پایگاه دریابانی کیش برای اجرای طرح در سطح حوزه استحفاظی حین کنترل نوار مرزی به دو فروند لنج که در حال گذر به سمت مرز بودند، مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران دریابانی در بازرسی از این ۲ شناور موفق به کشف ۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و بیش از سه هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده های شیلاتی و دستگیری هشت خدمه شدند.

سرهنگ جمالی با بیان اینکه افراد دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به به دستگاه قضایی اعزام شدند اضافه کرد: با تلاش شبانه روزی دریابانان ناوگروه شناوری در سال جاری شاهد رشد ۴۵ درصدی کشفیات سوخت هستیم.

وی با اشاره به اینکه سودجویان با استفاده از روش های متعدد قصد انتقال سرمایه ملی را از کشور را دارند، افزود: این افراد پس از جمع آوری سوخت به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و ورود به آب های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت های قاچاق به شناورهای خارجی می کنند.

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش یادآور شد: پلیس در برخورد سودجویان و قاچاقچیان با قاطعیت تمام در صحنه حاضر است و با مجازات هایی که توسط مقام قضائی برای این افراد تعیین و اعمال می شود در آینده شاهد افزایش بازدارندگی و عدم ورود متخلفان به این حوزه باشیم.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=22820

دیدگاه شما

آخرین اخبار