لامبورگینی با پلاک ملی به خیابان‌های تهران می‌رسد؟
کد خبر: ۲۲۹۳۲ | تاریخ انتشار : ۲۲-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴ | نسخه چاپی نسخه چاپی

در صورت پلاک ملی شدن خودروهای مناطق آزاد، شاید لامبورگینی هوراکان (اوراکان) افسانه‌ای هم پایش به خیابان‌ها باز شود!

به گزارش ماشین نیوز ؛ با موتور ۵.۲ لیتری ۱۰ سیلندر به توانایی تولید ۶۰۱ اسب‌بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتون‌متر گشتاور، لامبورگینی هوراکان یک سوپراسپرت به تمام معنا است.

اگر دنبالش بگردیم، یک لامبورگینی هوراکان با رنگ خاص نارنجی‌اش، در کیش پیدا می‌کنیم. رنگ ابتدایی این لامبورگینی،ابتدا نارنجی بود که با کاور نارنجی براق با جزئیات مشکی ‌رنگ پوشانده شده بود و اخیرا کاور قبلی آن ریموو شده و کاور سبز رنگی روی آن نصب شده است.
متاسفانه این هوراکان در اوایل ورودش،تصادف نسبتا سنگینی را تجربه کرد که خوشبختانه به سرعت سر پا شد!

این مدل از لامبورگینی سال ۲۰۱۴ به عنوان جانشینی برای مدل گالاردو معرفی شد و از آن زمان تا کنون تولیدش ادامه دارد. نامش را از یک گاو مشهور در میدان‌های گاوبازی اسپانیای قرن نوزدهم گرفته و با موتور ۱۰ سیلندرش چیزی کمتر از یک گاو خشمگین ندارد.

همانند بسیاری از سوپراسپرت‌ها هوراکان نیز طراحی موتور وسط دارد که تعادل و کارآیی ماشین را تضمین می‌کند.

همانطور که اشاره شد فقط یک مدل از آن در خاک ایران وجود دارد و همیشه برای عشق ماشین ها جذابیت های زیادی داشته. در سال ۱۳۹۵ بود که اولین لامبورگینی هوراکان به خاک ایران وارد و با پلاک منطقه آزاد کیش به صورت دائمی در خاک ایران ماندگار شد. مدل های مشابه این خودرو به دلیل ممنوعیت های فراوان ورود خودروهای لوکس و قدرتمند پس از سال ۹۵ توانایی ورود به کشور را حتی به صورت گذرموقت نداشتند.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=22932

دیدگاه شما

آخرین اخبار