شرکت خودروسازی دستیار هوش مصنوعی را به تولیداتش اضافه می‌کند
کد خبر: ۲۲۹۳۸ | تاریخ انتشار : ۲۲-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت جنرال موتورز در حال طراحی یک دستیار دیجیتال داخل خودرو بر اساس مدل های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی ChatGPT است.

به گزارش ماشین نیوز ؛اخبار مربوط به طراحی دستیار هوش مصنوعی توسط جنرال موتورز، اولین بار در اوایل این هفته گزارش شد و جنرال موتورز بعدا آن را تایید کرد. اسکات میلر، معاون رئیس جنرال موتورز در این مورد گفت: «ChatGPT در تولیدات جنرال موتورز به کار گرفته خواهد شد.»

این خودروساز دستیار دیجیتالی را خواهد ساخت که رانندگان را از مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو خود بی‌نیاز می‌کند. به عنوان مثال، دستیار هوشمند مذکور به شما نشان می دهد که چگونه تایر خودرو را در صورت پنچر شدن، تعویض کنید.

یکی از سخنگویان جنرال موتورز افزود: «این تغییرات فقط در مورد یک قابلیت مانند تکامل فرامین صوتی نیست، بلکه به این معنی است که مشتریان می‌توانند انتظار داشته باشند که وسایل نقلیه آینده‌ در زمینه فناوری‌های نوظهور بسیار تواناتر و تازه‌تر باشند».

این دستیار دیجیتالی متفاوت از سایر ربات‌های چت مانند Bing Chat عمل می‌کند. جنرال موتورز در حال کار بر روی افزودن یک “لایه مخصوص خودرو” به مدل های زبانی بزرگی است که ChatGPT را تغذیه می کنند. این تلاش بخشی از همکاری گسترده‌تر بین این خودروساز و مایکروسافت است. در سال ۲۰۱۹، این دو شرکت با یکدیگر همکاری کردند تا امکانات مذکور را بر روی وسایل نقلیه خودران نصب کنند.

جنرال موتورز اعلام نکرده که آیا نامی برای این نرم افزار انتخاب کرده یا نه، و همچنین تاریخ انتشار احتمالی آن را نیز مشخص نکرده است.

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=22938

دیدگاه شما

آخرین اخبار