توصیه‌هایی به مسافران نوروزی برای رانندگی در تهران
کد خبر: ۲۲۹۴۲ | تاریخ انتشار : ۲۲-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ضمن ارائه توصیه‌هایی به مسافران نوروزی گفت: رانندگان و مسافران نوروزی حتماً می‌بایست کمربند ایمنی خود را ببندند.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ احسان مؤمنی ضمن ارائه توصیه‌هایی به مسافران نوروزی گفت: توصیه‌های پلیس به مسافران نوروزی که به شهر تهران مسافرت می‌کنند این است که اول از همه و قبل از شروع به حرکت حتماً از سلامت خودروی خود اطمینان حاصل کنند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر اینکه مسافران نوروزی حتماً از سلامت سیستم‌های خودروی خود مطمئن شوند و بازدیدهای خودرویی خود را به موقع انجام دهند، گفت: تنظیم باد لاستیک را مد نظر داشته باشند و سیستم فرمان و ترمز را حتماً بررسی و آب رادیاتور و شارژ باطری را حتماً نگاه کنند.

وی افزود: شهر تهران شهر قانون و مقررات است و شاید در خیلی از شهرهای کوچک رانندگان کمربند ایمنی را نبندند ولی در شهر تهران به خاطر اینکه این موضوع نهادینه شده است رانندگان و مسافران نوروزی حتماً می‌بایست کمربند ایمنی خود را ببندند.

مؤمنی گفت: رانندگان از قرار دادن وسایل اضافه بر روی باربند جدا خودداری کنند و از سوار کردن افراد بیش از ظرفیت خودرو جدا خودداری کنند و مخصوصاً در قسمت عقب وانت بارها از قرار دادن مسافران و افراد خودداری کنند؛ چرا که در این ایام و روز ۱۳ فروردین شاهد این هستیم که افراد پشت وانت بارها سوار می‌شوند که این اقدام بسیار خطرناک است و با یک ترمز ناگهانی راننده باعث سقوط و حادثه برای سرنشینان می‌شود که این اتفاقات در سال‌های قبل اتفاق افتاده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: اگر در بزرگراهی از تهران وسیله نقلیه مسافران نوروزی خراب و دچار نقص فنی شد و ناچار به توقف شدید حتماً در پهلوگاه‌های مشخص شده توقف کنید و اگر پهلوگاه نبود حتماً از محور بزرگراهی خارج شوید

وی گفت: استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی ممنوع است چرا که این وسیله در حین رانندگی اصلاً همراه خوبی نیست و اگر در شهر تهران بخواهید با تلفن همراه صحبت کنید و یک لحظه از رانندگی غافل شوید مطمئناً حادثه‌ای را رقم خواهید زد.

وی از رانندگان و مسافران نوروزی خواست که با سرعت مطمئنه در این ایام تردد کنند تا بتوانند به راحتی وسیله نقلیه خود را کنترل کنند و نکته مهم این است که در بزرگراه‌های شمالی به جنوبی شهر تهران به‌دلیل اینکه شیبی که وجود دارد حداکثر سرعت‌ها ۸۰ کیلومتر بر ساعت است و باید رانندگان به تابلوها توجه ویژه داشته باشند و از حرکت با دنده عقب جدا خودداری کنند.

مؤمنی بیان کرد: تهران شهر بسیار زیبا و دیدنی است و اماکن تاریخی زیادی دارد و امیدواریم از سفر به تهران لذت ببرید به شرط آنکه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=22942

دیدگاه شما

آخرین اخبار