ارسال پیامک هشدار برای رانندگان پرخطر
کد خبر: ۲۲۹۸۰ | تاریخ انتشار : ۲۳-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس پلیس راهور فراجا از ارسال پیامک هشدار برای رانندگان پرخطر خبر داد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ سردار کمال هادیانفر در حاشیه رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات ایمنی سفر نوروز ۱۴۰۲ و در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش‌بینی پلیس برای افزایش ۳۶ درصدی سفرها در ایام نوروز اظهار کرد: از فردا رفته رفته موج سفرها آغاز می‌شود و از روز ۲۶ اسفندماه تقریباً شدت سفرها بیشتر خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود تا قبل از ورود به ماه مبارک رمضان حدود ۳۶ درصد افزایش سفر را داشته باشیم و بعد از ورود به ماه مبارک رمضان پیش‌بینی کاهش ۱۰ درصدی سفرها را خواهیم داشت.

رئیس پلیس راهور فراجا ضمن قدردانی از رانندگان بابت همراهی با پلیس اظهار کرد: آنچه که باعث نگرانی است، پنج درصد رانندگان پرخطری هستند که اطلاعات آن‌ها در بانک‌های پلیس موجود است و برای همه این افراد در چند مرحله پیامک هشدار خواهد زده شد و در صورت تخلف، برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: خط قرمز ما، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های قانوی برای برخورد با رانندگان حادثه‌ساز و پرخطر خواهد بود و توقیف‌های ساعتی و اعمال جریمه در دستور کار است.

هادیانفر با تاکید بر اینکه با عدم توجه به جلو حتماً برخورد خواهد شد، اظهار کرد: در خصوص اتوبوس‌های مسافربری برای هر بار مسافرگیری باید معاینه فنی انجام شود و اگر راننده اتوبوسی از سامانه پایش هوشمند استفاده نکند، حتماً اجازه ادامه سفر نخواهد داشت و کارت وی ضبط خواهد شد.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه بستن کمربند ایمنی برای تمام سرنشینان وسیله مورد تاکید است، عنوان کرد: ۳۸ درصد از جانباختگان در تصادف از ۱۷ هزار نفر کسانی هستند که از کمربند ایمنی استفاده نکرده بودند.

وی با تاکید بر اینکه طرح کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت حتماً در خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی کنترل خواهد شد، گفت: مالکان وسایل نقلیه‌ای که بیش از سه میلیون تومان جریمه دارند در اسرع وقت نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کنند؛ چرا که این موضوع سبب خواهد شد تا خودرو توسط همکاران توقیف شود.

هادیانفر با بیان اینکه سیستم پهپادی در جاده‌های طولانی فعال است و ۷۰ فروند بالگرد نیز در طرح نوروزی فعالیت دارند، گفت: ظرفیت بازرسان نامحسوس از طریق برنامه کاربردی فعال است و ظرفیت ۱۱ میلیون نفر از همیاران پلیس راهور در این حوزه کمک می‌کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به تسهیل شدن فرایند دریافت گواهینامه برای هفت میلیون موتورسوار بدون گواهینامه تصریح کرد: قطعاً در سال آتی به‌طور جد با پدیده پلاک‌پوشانی برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه نظارت بر وسایل نقلیه از حیث دارا بودن بیمه‌نامه در طرح نوروزی قطعاً اعمال خواهد شد، گفت خودروهای فاقد بیمه‌نامه قطعاً با دست‌افزارها و دوربین‌ها اعمال قانون خواهند شد.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=22980

دیدگاه شما

آخرین اخبار