عرضه خودرو در بورس منتفی شد
کد خبر: ۲۳۰۰۳ | تاریخ انتشار : ۲۳-۱۲-۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون وزیر صمت گفت: برای سال آینده عرضه خودرو در بورس مطرح نیست و در واقع عرضه خودرو در بورس منتفی است.

به گزارش ماشین نیوز ؛منوچهر منطقی بعد از ظهر امروز در نشست خبری در محل وزارت صمت، اظهار داشت: ایران و روسیه با توجه به اینکه هر دو قبلا تولید کننده ال ۹۰ بوده اند و پنجاه درصد نیز بومی سازی در این محصول انجام داده بودند، بنابراین به زودی نیز تولید مشترک تندر ۹۰ را با هم خواهند داشت.

معاون وزیر صمت اظهار داشت: بنابراین در پارس خودرو این مدل کامل شده و در فروردین ۱۴۰۲ رونمایی می شود. البته بحث تولید تارا نیز در روسیه مطرح است و در حال انجام مذاکرات هستیم.

منطقی درباره عرضه خودرو در بورس اظهار داشت: ابتدا مجلس این موضوع را منتفی و شورای رقابت نیز بحث حذف عرضه خودرو در بورس را اعلام کرد بنابراین برای سال آینده عرضه خودرو در بورس مطرح نیست و در واقع عرضه خودرو در بورس منتفی است.

*  محدوده افزایش قیمت خودرو در سال آینده بین ۳۰ تا ۷۰ درصد است 

وی با بیان اینکه قرعه کشی خودرو نیز حذف شده است، گفت: بنابراین عرضه خودرو از طریق نوبت دهی انجام می شود و اگر نوبت دهی در سال ۱۴۰۲ تکمیل شد بقیه نوبت ها موکول به سال ۱۴۰۳ می شود.

معاون وزیر صمت در مورد عرضه گسترده خودرو و اینکه این خودروها در سال آینده با چه قیمتی به دست مصرف کننده می رسد؟ اظهار داشت: در این طرح خودروها پیش فروش نشده است و اعلام شده متقاضی مبلغی را واریز کند اما محدوده افزایش قیمت خودرو در سال آینده بر اساس نوع خودروها متفاوت و بین ۳۰ تا ۷۰ درصد است.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=23003

دیدگاه شما

آخرین اخبار