توقیف ساعتی و انتقال به پارکینگ بیش از ۲۸۰۰ خودرو در تهران
کد خبر: ۲۳۲۹۴ | تاریخ انتشار : ۰۴-۰۱-۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از توقیف ساعتی و انتقال به پارکینگ بیش از ۲۸۰۰ خودرو در تهران خبرداد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ سرهنگ احسان مومنی افزود: حدود ۶۰ درصد از تصادفات تهران به بزرگراه‌ها مربوط است و بخش عمده آن‌ها به‌خصوص در روزهای تعطیل نوروزی به تخلفات دنده عقب مربوط می‌شود.

وی درباره آمار تخلف دنده عقب در ایام نوروز نیز به ایسنا گفت: طی تحقیقات پلیس راهور به این نتیجه رسیدیم که بخش عمده ای از مسافران پایتخت به دلیل گم کردن آدرس ها در بزرگراهها و بی‌توجهی به تابلوها و علائمی که مشخص کننده مسیرها و مقصد مسافران است، در بزرگراه‌ها اقدام به تخلف دنده عقب می‌کنند که این مسئله یکی از دلایل اصلی تصادفات بزرگراه‌ها در کنار گزینه هایی مانند سرعت، سبقت غیرمجاز و تغییر مسیرهای ناگهانی است.

مومنی با اشاره به این نکته افزود: لطفا مسافران در شهر تهران با استفاده از مسیریاب ها تردد کنند تا مجبور نباشند به دلیل گم کردن مسیر در بزرگراهها توقف یا اقدام به دنده عقب کنند.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی و برخورد با تخلفات حادثه ساز به منظور افزایش ایمنی و کاهش حوادث رانندگی طرح توقیف ساعتی در معابر بزرگراهی تهران در حال اجرا است. پلیس راهور تهران بزرگ در طرح نوروزی ۱۴۰۲ تاکنون با ۱۲۱۳ توقیف ساعتی و ۱۶۳۲ فقره اعزام به پارکینگ با متخلفان برخورد کرده است.

مومنی گفت: با توجه به خلوتی بزرگراه‌های تهران خواهشمند است با سرعت مطمئنه حرکت کنید و با عدم استفاده از تلفن همراه حین رانندگی با توجه و تمرکز کامل به جلو برانید. امیدواریم در نوروز ۱۴۰۲ هم بسلامت به مقصد برسید.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=23294

دیدگاه شما

آخرین اخبار