ترافیک خودرو در هراز و سوادکوه سنگین است
کد خبر: ۲۳۲۹۶ | تاریخ انتشار : ۰۴-۰۱-۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رییس پلیس راه مازندران با تشریح آخرین وضعیت راه‌های ارتباطی این استان وضعیت ترافیک در محورهای هراز و سواکوه را سنگین اما روان اعلام کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ یدالله جهان‌تاب اظهار داشـت: محور کندوان به علت ریزش سنگ پی در پی و انجام عملیات لق‌گیری با هدف پیشگیری از سوانح احتمالی همچنان بر روی خودروهای عبوری مسدود است و تردد خودروها در این ایام از محورهای جایگزین انجام می شود.

وی با بیان اینکه محورهای شمالی هم اکنون فاقد هرگونه مداخلات جوی است، وضعیت تردد خودرو در محورهای هراز و سواکوه را در زمان حاضر سنگین اعلام کرد و افزود: ترافیک خودروها در محورهای هراز و سوادکوه از سمت شمال به جنوب سنگین گزارش شده است و رانندگان باید با صبر و حوصله رانندگی کنند تا به مقصد برسند.

رییس پلیس راه مازندران با اشاره به حادثه واژگونی یکدستگاه خودرو در محور ساری به قایم شهر، گفت: شب گذشته به علت واژگونی یکدستگاه خودروی سواری به داخل رودخانه در محدوده روستای خرچنگ از توابع دهستان کلیجان رستاق علیا بخش مرکزی شهرستان ساری، ۲ نفر از سرنشینان خودرو به علت شدت جراحات وارده در دم کشته و جان خود را از دست دادند.

سرهنگ جهان‌تاب با اشاره به اینکه مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است، از مسافران خواست ضمن مدیریت سفر و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از هرگونه سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

مرکز مدیریت راه‌های کشور نیز با هدف تسهیل در تردد خودروها، طرح ترافیک ویژه تعطیلات نوروی را در محورهای ارتباطی مازندران به اجرا گذاشته است. این طرح از ۲۳ اسفندماه پارسال در سط جاده‌های ارتیاطی مازندران آغاز شد و تا ۱۵ فروردین ماه جاری نیز ادامه خواهد داشت. برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

منبع: ایرنا

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=23296

دیدگاه شما

آخرین اخبار