ممنوعیت ورود خودرو به سواحل چابهار
کد خبر: ۲۳۵۵۷ | تاریخ انتشار : ۱۴-۰۱-۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیر گردشگری منطقه آزادچابهار گفت: ورود خودرو به سواحل چابهار در راستای حفاظت از زیست‌بوم ساحلی و ارتقا ایمنی گردشگران ممنوع شد.

به گزارش ماشین نیوز ؛محمدسعید موسایی باغستانی  اظهارداشت: با توجه به پیامدهای منفی ورود خودرو به سواحل دریای عمان بویژه در فاصله جزر و مدی که زیست‌بوم پایه و آسیب‌پذیری دارد، ورود خودروها به این سواحل ممنوع شد.

وی بیان کرد: دلیل دیگر این ممنوعیت گزارش‌هایی مبنی بر گرفتار شدن چندین خودرو در سواحل ماسه‌ای و باتلاقی بود که به دلیل ناآشنا بودن گردشگران با شرایط خاک و نوع ماسه‌های ساحلی در ایام نوروز صورت گرفت.

مدیر گردشگری منطقه آزادچابهار گفت: خطر گرفتار شدن خودروها در ساحل گلی و باتلاقی، ضمن افزایش احتمال به زیر رفتن خودروها در اثر مد و بالا آمدن آب دریا باعث خورندگی بدنه خودرو و پوسیدگی آن نیز می‌شود.

وی افزود: اعلام این ممنوعیت با هدف افزایش ایمنی میهمانان نورزی و برجای ماندن خاطراتی خوب از سفر به تنها بندر اقیانوسی کشور، چابهار است.

موسایی باغستانی اظهارداشت: چابهار، بزرگترین بندر اقیانوسی ایران است که با داشتن سواحل زیبای مجاور دریای عمان و دیدنی‌های تاریخی و طبیعی بسیاری همچون قلعه تیس، کوه‌های مینیاتوری(مریخی)، تالاب صورتی، خلیج گواتر و تمساح پوزه‌کوتاه (گاندو) جغرافیایی جذاب برای تبدیل شدن به مقصد سفرهای نورزی است.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=23557

دیدگاه شما

آخرین اخبار