این خودروساز شگفت‌انگیز رقیب تسلاست
کد خبر: ۲۳۸۱۷ | تاریخ انتشار : ۱۹-۰۱-۱۴۰۲ - ۸:۱۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

لوسید موتورز نام شرکتی است که رقیب تسلا شناخته می‌شود.این شرکت که نام ابتدایی‌اش آتیه وا بود، از سال ۲۰۰۷ کار خود را آغاز کرد و اکنون در کالیفرنیای آمریکا حضور دارد.

به گزارش ماشین نیوز ؛لوسید موتورز با سرمایه‌گذاری چینی‌ها آغاز به کار کرد، اما توانست در سال ۲۰۱۸ عربستان را برای تزریق ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه وسوسه کند.این مقدار سرمایه گذاری به منزله ۶۵ درصد از کل سهام شرکت است.

قرار است تا سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶، کارخانه پیشرفته‌ای توسط لوسید موتورز در عربستان افتتاح شود که احتمالا مدرن‌ترین و هوشمندترین کارخانه خودروسازی در خاورمیانه باشد.

این خودروساز شگفت‌انگیز رقیب تسلاست

صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی که با نام PIF شناخته می‌شود، طبق خبری که منتشر شد، قرار است باقی سهام این خودروساز نوپا را خریداری و مالک کل سهام آن شود.

درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۲ به ۶۰۸ میلیون دلار یعنی معادل ۳۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است؛این در حالی است که ضرر خودروسازان ایرانی در سال گذشته بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

لوسید موتورز در حال حاضر مدل ایر را در روی خط تولید خود دارد.این خودرو دارای ۵ تیپ پیور، تورینگ، گرندتورینگ، دریم ادیشن و سافایر است.

این خودروساز شگفت‌انگیز رقیب تسلاست

مدل ایر سافایر ۱۲۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و شتاب صفر تا صد آن کمتر از ۲ ثانیه‌ است.

به به کار بردن امکاناتی مثل ۱۲ رادار، تکنولوژی لیدار، ۱۴ دوربین و ۳۲ حسگر، با یکی از امن‌ترین خودروهای جهان روبه‌رو هستیم.تکنولوژی لیدار قادر است عابران پیاده و اشیا را تا ۲۵۰ متری اطراف خود تشخیص دهد.

این خودروساز شگفت‌انگیز رقیب تسلاست

بازه قیمتی مدل ایر، از ۸۷ تا ۲۵۰ هزار دلار است.

SUV لوسید موتورز با نام گرویتی به زودی عرضه و فروش این خودرو در سال جاری میلادی آغاز می‌شود.

این خودروساز شگفت‌انگیز رقیب تسلاست

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=23817

دیدگاه شما

آخرین اخبار