کشف ۲۷۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در کیش
کد خبر: ۲۴۰۳۶ | تاریخ انتشار : ۲۲-۰۱-۱۴۰۲ - ۸:۰۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش از کشف ۲۷۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از چهار فروند لنج و دستگیری ۱۹ خدمه آن خبر داد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ علی اصغر جمالی اظهارداشت: در اجرای طرح برخورد و مبارزه با قاچاق سوخت، تحقق شعار سال و همچنین اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب، نیروهای پایگاه دریابانی کیش برای اجرای طرح در سطح حوزه استحفاظی در فاصله ۷۰ مایلی جزیره کیش حین کنترل نوار مرزی به چهار فروند لنج باری که در حال گذر به سمت مرز بودند، مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران دریابانی در بازرسی از این شناور ها موفق به کشف ۲۷۰ هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش بیش از ۸۱ میلیارد ریال و دستگیری ۱۹ خدمه و تحویل آنان به دستگاه قضائی شدند.

فرمانده پلیس کیش گفت: جزیره کیش در بحث قاچاق سوخت، مبدا و مقصد نیست حوزه دریایی ما محل گذر قاچاق سوخت است و قایق‌ها و لنج‌هایی که از مبادی دیگر سوخت قاچاق را به مقاصدی دیگر حمل می‌کنند ناگزیرند تا از حوزه دریایی کیش عبور کنند.

وی با اشاره به اینکه سودجویان با استفاده از روش های متعدد قصد انتقال سرمایه ملی از کشور را دارند، افزود: این افراد پس از جمع آوری سوخت به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و ورود به آب های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت های قاچاق به شناورهای خارجی می کنند.

سرهنگ جمالی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اینگونه اقدامات غیرقانونی سود نامشروع بسیاری برای متخلفان دارد، افراد هنجارشکن در این حوزه ورود می کنند و باید بدانند پلیس در برخورد با این افراد با قاطعیت تمام در صحنه حاضر است و با مجازات هایی که توسط مقام قضائی برای این افراد تعیین و اعمال می شود در آینده شاهد افزایش بازدارندگی و عدم ورود متخلفان به این حوزه باشیم.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=24036

دیدگاه شما

آخرین اخبار